Bangkok

Oblasti v destinácii - Bangkok

Mapa

Podrobné informácie

  • 32 °C júl / august *
  • 28 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Bangkok a okolie, kúzelné stretnutie s kráľom Siamu

Jedno z najvýznamnejších svetových veľkomiest, metropola Thajského kráľovstva Bangkok, sa nachádza zhruba v prostriedku geografického stredu krajiny (i keď v prípade špecifického tvaru Thajska je možné takýto bod určiť iba veľmi ťažko). Severným smerom od neho sa tiahne vnútrozemie polostrova Zadnej Indie, južným sa otvára ohromný Thajský záliv, výbežok Juhočínskeho mora. Vlastné mesto, ktorého história sa začala písať až koncom 18. storočia, sa rozvíja okolo delty rieky Čao Praja.

Ďalšie destinácie v Thajsku:

Nezabudnuteľná východoázijská zmes zábavy a spoznávania

Krung Thep Maha Nakhon, ako znie celý thajský názov mesta, má zhruba 15 miliónov obyvateľov. Tvorí ho pestrá zmes moderných i chudobných štvrtí, honosných budhistických chrámov, širokých bulvárov i úzkych uličiek, nádherných parkov a hojných riečnych kanálov nazývaných khlongy. O význame Bangkoku svedčia i dve medzinárodné letiská Suvarnabhumi a Don Mueang, ktoré ho obsluhujú. Krajina severne od neho je kopcovitá, osviežovaná radom riek a posádzaná ryžovými políčkami. Dĺžka morského pobrežia na dosah aglomerácie dosahuje 100 kilometrov.

I keď je dovolenka v Bangkoku založená predovšetkým na spoznávaní jeho svetoznámych i skrytých krás, v okolí nájdete niekoľko pekných miest ideálnych na odpočinok a kúpanie. Najbližšie skutočné pláže lemujú morské pobrežie v Chon Buri zhruba hodinu cesty po diaľnici, ešte ďalej sa rozkladá známe rekreačné stredisko Pattaya. Opačným, západným smerom leží ďalšie slávne letovisko Cha Am.

Maximálna zábava bangkockého rázu

Bangkok-a-okoli.jpg

Pri potulkách Bangkokom narazíte na ohromné množstvo najrôznejších turistických atrakcií všetkého druhu. K tým skutočne NAJ sa zaraďuje chrám Wat Po s najväčšou thajskou sochou sediaceho Budhu, rozsiahly lunapark Dream World a samozrejme Patpong, vykričaná štvrť plná barov, klubov a červených lampášikov. Záujemcovia o nákupy si užijú na trhovisku Bang Rak Market a v obchodných centrách ako Amarin Plaza či River City.

V Bangkoku si rozhodne nenechajte ujsť ani:

  • Veľkolepý kráľovský palác
  • Výhľad na mesto z mrakodrapu Baiyok Tower
  • Chrám Zlatého Budhu Wat Trimit
  • Čínsku štvrť
  • Exotickú botanickú záhradu kráľa Ramy IX.

Zobraziť podrobné informácie