Najlepšie pláže Ibizy

Pobrežie Ibizy je dlhé okolo 170 kilometrov. Z toho viac ako 18 kilometrov tvoria pláže, hlavne na juhu ostrova. Na severe sú zasa romantické zálivy obklopené skalami.

K najobľúbenejším plážam sa bežne jazdí autobusom alebo loďou. Tie menšie a odľahlejšie sú naopak častokrát dostupnejšie iba po hrboľatých cestách.

Na väčších plážach je možné si prenajať ležadlá a slnečníky. Väčšinou sú pri plážach i reštaurácie a stánky s občerstvením.

Za návštevu určite stoja tieto pláže:

Cala Mastella

Spanielsko-06-Ibiza-Plaz-Cala-Benirras-na-Ibize.jpg

Pokojná, 60 metrov dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a piesočnatým i skalnatým dnom v chránenom zálive 11 kilometrov od Santa Eulalia.

Cala Boix

Pokojná, 100 metrov dlhá piesočnatá pláž v skrytom zálive v miernym klesaním do vody a morským dnom z tmavého piesku. Je vzdialená 10 minút jazdy autom zo San Carlos a ponúka prekrásne panorámy.

Playa Es Figueral

Zhruba 320 metrov dlhá piesočnatá pláž obklopená skalami, ležiaca niekoľko kilometrov od San Carlos. Tvorí niekoľko malých piesočnatých zálivov. Vstup do mora je pozvoľný, morské dno je skalnaté a piesočnaté.

Aguas Blancas – D´Aigua Blanca

Piesočnatá pláž dlhá asi 300 metrov na úpätí vysokých útesov, ležiaca niekoľko kilometrov od San Carlos. Morské dno tvorí piesok a skaly. Je vyhľadávaná miestnymi obyvateľmi a jej súčasťou je i oficiálna nudistická pláž.

Playa Cala Benirrás

Približne 160 metrov dlhá piesočnatá pláž obklopená úchvatnými skalami v zalesnenom zálive. Vstup do mora je strmý a dno štrkové. Okolie zničil veľký požiar v roku 2010. Pláž je vzdialená 10 minút autom zo San Miguel a obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi a hippies.

Na Xamena

Pokojná pláž s jemným pieskom obklopená vysokými skalami. Má piesočnaté a skalnaté morské dno.

Cala Salada

Pokojná, 200 metrov dlhá pláž s jemným pieskom. Nájdete ju v kúzelnom zálive, ktorý je obklopený skalami. Do mora je pozvoľný vstup, dno je piesočnaté. Je vzdialená 15 minút autom zo San Antonia.

Cala Molí

Spanielsko-06-Ibiza-Pekne-plaze-Ibizy.jpg

Cala Molí je asi 70 metrov dlhá piesočnatá a skalnatá pláž. Autom je dostupná za 15 minút zo San José alebo San Antonia.

Cala d´Hort

Osamelá, romantická, 150 metrov dlhá piesočnatá pláž pri vysokých skalách. Skalnaté je čiastočne i morské dno. Naskytne sa vám odtiaľ výnimočný výhľad na ostrovy Es Vedra a Vedranell. Je vzdialená 15 minút autom zo San José.

Cala d´Es Torrent

Zhruba 70 metrov dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Po morskom dne budete chodiť prevažne po piesku.

Cala Jondal

Pokojná kamienková pláž s kamenným morským dnom s dĺžkou 200 metrov. Poskytuje krásny výhľad na okolitú krajinu a je preslávená miestnymi chillout barmi na pláži. Je vzdialená 15 minút autom z Eivissy.

Sa Caleta

Asi 100 metrov dlhá, čiastočne piesočnatá a čiastočne kamienková pláž v zálive, obklopenom strmými svahmi. Je vzdialená 15 minút autom z Eivissy.

Las Salinas, Ses Salines

Patrí k najznámejším a najkrajším plážam na Ibize a úplne bežne tu môžete stretnúť celý rad slávnych a známych osobností. Meria 1 500 metrov, je lemovaná dunami, disponuje barom a plateným parkovaním, dno mora je plytké a piesočnaté. Je vzdialená 10 minút autom z Eivissy.

Playa d´en Bossa

S dĺžkou takmer 3 kilometre ide o najdlhšiu pláž na ostrove. Má jemný biely piesok, iba smerom na juh je trocha skalnatá. V zálive musíte prejsť 50 metrov, aby ste dosiahli hĺbku jedného metra. Vďaka blízkosti barov a diskoték (Bora Bora je vyhľadávaná hlavne mladými ľuďmi. Často je možné na pláži počas dňa obstarať zlacnené vstupenky na diskotéky alebo vstup zadarmo.

Cala Olivera

Pokojná, kamienkovo-skalnatá pláž medzi Ibizou a Santa Eulaliou.

Platja Es Niu Blau

Spanielsko-06-Ibiza-Plaz-Cala-San-Vicente-na-Ibize-(1).jpg

Zhruba 100 metrov dlhá pláž s jemným pieskom leží v idylickom zálive s borovicami a píniami medzi Santa Eulaliou a Es Caná. Morské dno je piesočnaté a kamienkové.

Cala Tarida

Krásna, takmer kilometer dlhá piesočnatá pláž s barmi a reštauráciami, vzdialená 10 minút autom zo San José a 15 minút zo San Antonia.

Cala Conta

Veľmi pekná, 800 metrov dlhá piesočnatá pláž vyhľadávaná rodinami s deťmi. Je vzdialená 15 minút autom zo San Antonia.

Cala Bassa

Nádherná, 300 metrov dlhá piesočnatá pláž obľúbená rodičmi s ich ratolesťami. Je vzdialená 15 minút autom zo San Antonia.

Cala Gració

Menšia piesočnatá pláž s barmi a reštauráciami, vzdialená 2 kilometre severne od San Antonia.

Cala Xaracca

Zátoka s 90 metrov dlhou plážou, barom a reštauráciou, vzdialená 5 minút jazdy autom zo San Juan alebo Portinatx.

Cala de San Vicente

Pekná, 380 metrov dlhá piesočnatá pláž v zátoke s barom a reštauráciou, vzdialená 10 minút autom od San Juan alebo 15 minút zo San Carlos.