1. Fischer.sk
  2. Sahara – 2 dny z Djerby

Sahara – 2 dny z Djerby

Náš názor

  • Nenechajte si ujsť jeden z najzaujímavejších výletov, ktorý vám odhalí veľa z bohatej histórie a prírodných krás krajiny

Detailné informácie

Popis

Dvojdenný výlet s plnou penziou a prenocovaním v hoteli.

Ráno odchod z hotela, preprava na tuniskú pevninu trajektom a pokračovanie smerom do mestečka Mareth a odtiaľ ďalej do berberského mestečka Matmaty, ktoré sa nachádza v púštnom pohorí Dahar a je preslávené svojimi podzemnými obydliami (v ktorých žili tzv. Troglodyte), ktoré navštívite.

Pohorím Dahar pôjdeme ďalej do berberské horskej dedinky Tamezret so zastávkou na občerstvenie, potom púšťa do typickej púštnej oázy Douz, ktorá je označovaná za bránu Sahary. Tu je možnosť fakultatívnej prechádzky na ťavách.

Po obede sa pokračuje k soľnému jazeru Chott El Jerid. Počas prejazdu jazera zastávka na občerstvenie. Na opačnom konci jazera sa začína oblasť paliem, tzv. El Jerid, preslávená svojimi oázami, nachádzajúcimi sa na kraji starovekých miest Tozeur, Nefta, El Hamma a Degueche. V Tozeuri budete mať možnosť fakultatívnej jazdy oázou v konské bryčke a návštevy tunajšej zoo s botanickou záhradou. Ubytovanie a večera v hoteli.

Druhý deň po raňajkách možnosť fakultatívneho výletu klimatizovanými terénnymi autami do pohoria saharského Atlasu s návštevou horských oáz Chebika, Tamerza a Mides. Po návrate do Tozeuru obed.

Spiatočná cesta cez soľné jazero Chott El Jerid, staroveké mestečko El Hamma so zastávkou na občerstvenie a okolo mesta Gabes do mesta Medenine. V dedine Metameur vás čaká prehliadka berberské púštnej pevnosti, tzv. Ksar.

Návrat do hotelov v podvečerných hodinách cez bývalú rímsku cestu, jedinú spojnicu medzi ostrovom Djerba a pevninou.

Orientačné ceny:

  • Orientačná cena pre dospelú osobu 220 TND
  • Orientačná cena pre dieťa do 12 rokov 110 TND

Poznámka

Venujte prosím pozornosť skutočnosti, že môže dôjsť k zmene v programe výletu alebo z dôvodu nenaplnenia minimálnej kapacity k jeho zrušeniu. Ceny sú iba orientačné, o kompletnej ponuke výletov a cenách vás bude informovať delegát na mieste v destinácii.

Podobné služby