×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Dejiny Costy Cálidy

Najstaršia zmienka z oblasti Costa Cálidy pochádza zo 3. storočia pred naším letopočtom. V rokoch 228 až 221 totiž kartáginský vojvodca Hasdrubal Sličný založil ako Qart Hadašt (tzn. Nové Kartágo – Carthago Nova) súčasnú Cartagenu. Už o 11 rokov neskôr ho dobyl a zbúral rímsky konzul Scipio Africanus.

Neskôr mesto (pod názvom Cartagenal) znovu postavili samotní Rimania a za cisára Diokleciána sa stalo metropolou provincie Hispania Carthaginensis. To už tu fungovalo jedno z prvých biskupstiev na Iberskom polostrove.

Spanielsko-13-Costa-Calida-Anticky-amfiteater-v-Cartagene.jpg

Cartagena na Costa Cálide súčasťou Murcie

V období sťahovania národov sa v Murcii postupne vystriedali Vandalovia, Vizigóti, Byzantská ríša a znova Vizigóti. V roku 711 sa región dostal do područia Maurov, ktorí obsadili celý Pyrenejský polostrov. V 11. storočí sa Murcia z Arabskej ríše vyčlenila ako samostatné taifské Murcijské kráľovstvo.

V priebehu reconquisty dochádzalo k priebežnému oslobodzovaniu Murcie. Definitívne sa tak stalo v rokoch 1243 a 1269, kedy sa stala súčasťou Aragonského kráľovstva. Tak sa začlenila do zjednocovacieho procesu Španielskeho kráľovstva (fakticky vzniklo v roku 1516). Od roku 1982 má Murcia status autonómnej oblasti.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám