Santorini

Oblasti v destinácii - Santorini

Mapa

Podrobné informácie

  • 30 °C júl / august *
  • 26 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Santorini, rozprávka plná pláží, slnka a snehobielej architektúry

Práve z ostrova Santorini pochádzajú tie najpôsobivejšie grécke pohľadnice so žiarivo bielymi fasádami a modrými kupolovitými strechami na pozadí azúrového mora. Vydajte sa na jedinečný ostrov, ktorému sa už dávno v histórii hovorilo Kallisti, teda „najkrajší“.

Santorini je kúzelnou lokalitou s pohľadmi na skutočné divy prírody a iné zaujímavé miesta. Tunajšie hotely a penzióny majú komorný charakter a nenarušujú typický miestny ráz.

Za pozretie stojí predovšetkým najväčšie mesto Thira, prístav Ammoudi a pitoreskná Oia. Mimoriadne nálezisko minojskej kultúry predstavuje Akrotiri. Na členitom pobreží sa ukrývajú pôvabné pláže rozmanitých farieb.

Vyberte sa na romantický pobyt na Santorini

Neobyčajne krásna, romantická krajina Santorini s úchvatnými výhľadmi podnecuje fantáziu a inšpiráciu. Láka zapálených cestovateľov, ale i novomanželov a páry každého veku. Neznamená to však, že sa ostrov k rodinám otáča chrbtom. Práve naopak. I tu si deti užijú báječné prázdniny!

Nezabudnite sa pozrieť ani na našu ponuku zájazdov na ďalšie grécke ostrovy. Okrem ubytovania na Santorini sa môžete pozrieť i na Krétu, Rodos, Kefaloniu alebo Samos.

Zobraziť podrobné informácie