Samos

Oblasti v destinácii - Samos

Mapa

Podrobné informácie

  • 30 °C júl / august *
  • 26 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Samos - pokoj opustených, romantických pláží

Olivové a eukalyptové háje, borové lesy a porasty cyprusov radia Samos k najzelenším gréckym ostrovom. Väčšinu tunajších pláží objavili turisti len nedávno, preto sa jedná o takmer neporušené miesta.

Ak vás omrzí leňošenie pri mori, môžete sa vydať na niektorý z organizovaných výletov či sami objavovať krásu turistických lokalít. Za najvýznamnejšiu pamiatku sa považuje unikátny komplex antických vykopávok Heraion, za pozretie však stojí náboženské centrum Patmos či historický prístav Pythagorion.

Ako si čo najlepšie vychutnať pobyt na Samose

Príjemné večerné teploty lákajú k posedeniu v tavernách, ale tiež k pobaveniu na miestnych diskotékach, kde si môžete precvičiť frázy zo slovensko-gréckeho slovníka. Pri dovolenke na Samose budete mať možnosť ochutnať známe grécke špeciality, ako sú tzatziki, moussaka, gyros, souvlaki a mnohé ďalšie.

Vyberte si zájazd na Samos za výhodnú cenu

Ak vás zaujal tento okúzľujúci ostrov a zároveň hľadáte ubytovanie za najvýhodnejšie ceny, pozrite sa na ponuku last minute Samos.

Nemenej zaujímavé miesta ukrývajú ďalšie grécke ostrovy. Zvážte cestu na Zakynthos, Korfu, Kos, Krétu alebo malebný Rodos.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Samos