1. Fischer.sk
  2. Egypt
  3. Praktické informácie

Praktické informácie z Egypta

Viete, ako je to v Egypte s pitnou vodou, elektrikou a pouličnou kriminalitou, ako silno tam svieti slnko? Prečítajte si niekoľko užitočných rád a informácií. 

Elektrický prúd

V egyptskej elektrickej sieti prúdi napätie 220 V, často však dochádza ku krátkodobým výpadkom. S problémami s veľkosťou zásuvky a so žiadosťou o zapožičanie adaptéra sa obráťte na hotelovú recepciu.

Je možné v Egypte piť vodu z vodovodu?

Vodu z vodovodnej siete radšej nepite. Odporúčame kúpiť balenú vodu.

Bezpečnosť a kriminalita

Bezpečnostná situácia je stabilná, je však vhodné rešpektovať miestne zvyky ako primerané obliekanie žien či zákaz verejného pitia alkoholu. Ani niektoré ďalšie prejavy správania, napríklad v Európe bežné bozkávanie na verejnosti, nepovažujú Egypťania za slušné.

Egypt-V-Egypte-je-krasne,-par-praktickych-informacii-sa-vsak-hodi.jpg

Na svoje osobné veci si dávajte pozor hlavne na rušných miestach, pri turistických atrakciách a bazároch, kde sa môžu vyskytovať vreckári. Cenné veci nenechávajte v aute a nenoste ich na pláž. Ak sa vám niečo stratí, kontaktujte najprv recepciu hotela, a potom stratu nahláste na polícii.

Opaľovanie pod egyptským slnkom

Pobyt pri mori v Egypte znamená aj rešpektovanie pravidiel zdravého opaľovania. Slnko v Hurghade i Marsa Alam je veľmi ostré, preto nič nepodceňujte a vybavte sa dobrým krémom na opaľovanie, slnečnými okuliarmi a pokrývkou hlavy. Opaľovanie „hore bez“ ani nudizmus nie sú oficiálne povolené.