Oblasti v destinácii - Pattaya a okolie

Podrobné informácie

  • 32 °C júl / august *
  • 28 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Pattaya, to je pohoda na najživšom pobreží Thajska

Okolie mesta Pattaya, najľudnatejšieho v provincii Chon Buri, zároveň patrí k najznámejším a najrušnejším rekreačným oblastiam celého Thajska. Nachádza sa na východnej strane Thajského zálivu oproti ostrovčekom Ko Lan a Ko Pai, južne od významného prístavu Laem Chabang. Metropola Bangkok s medzinárodným letiskom Suvarnabhumi leží zhruba 150 kilometrov odtiaľto, vlastné letisko má však i Pattaya.

Ďalšie destinácie v Thajsku:

Všetko o plážach pri Thajskom zálive

Už dlhé roky sa Pattaya zaraďuje medzi najobľúbenejšie prímorské centrá Thajského kráľovstva. Jej rekreačná minulosť siaha do temnej epochy vietnamskej vojny, kde tu relaxovali príslušníci ozbrojených síl USA, dnes sem za odpočinkom jazdí skoro tretina všetkých zahraničných turistov. Čaká tu na vás nepretržitý ruch a nevyčerpateľné množstvo služieb i zábavy – obzvlášť v srdci mesta pri hlavnej pláži, osadenej mnohoposchodovými hotelmi. Ďalej od centra nájdete tiež menej lomozné štvrte.

Pattaya a jej okolie ponúkajú dlhé kilometre pláží s kvalitou klesajúcou a stúpajúcou podľa ich umiestnenia vzhľadom k centrálnej časti mesta. Najznámejšia Pattaya Beach, merajúca zhruba 2 500 metrov a ukončená na juhu jachtovým prístavom, je bohužiaľ pomerne úzka, málo čistá a väčšinou pomerne preplnená. Na druhej strane priamo pri nej funguje celý rad obchodov, reštaurácií a rôznych zábavných podnikov. Oproti tomu mnohokilometrová pláž Jomtien je o poznanie pokojnejšia a volnejšia.

Inšpirujte sa a užite si dovolenku bez limitov

Pattaya-a-okoli.jpg

Nech už budete tráviť svoju dovolenku v ktorejkoľvek časti Pattaye, vždy sa môžete spoľahnúť na dostatok služieb akéhokoľvek charakteru. Nechýbajú nemocnice, lekárne, pošty, bankomaty, detské ihriská ani požičovne dopravných prostriedkov a športových potrieb. Na svoje si vo veľkých obchodných galériách ako Central Festival alebo Central Center pochopiteľne prídu i záujemcovia o nakupovanie. Za najživšiu štvrť je považovaná Hat Pattaya, okrajové Naklua a Jomtien sú o poznanie pokojnejšie.

Akej zábave sa venovať v Pattayi a okolí? Prinášame pár tipov:

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Pattaya a okolie

Je nám ľúto, momentálne nie sú dostupné žiadne zájazdy. Prezrite si našu aktuálnu ponuku dovolenky .