Scopello

Umiestnenie: Taliansko Sicília Scopello
typ: Mesto

Náš názor

Scopello, morské skaly ako z rozprávky

Dávna rybárska dedinka Scopello sa premenila v žiadanou turistickú lokalitu, lákajúce návštevníkov krásnou prírodou . Za pozornosť tu stojí predovšetkým pozoruhodná skaliská rastúce z blankytne modrého Tyrhénskeho mora do výšky niekoľkých desiatok metrov.

Scopello, v priebehu roka obývané len hŕstkou stálych obyvateľov, sa nachádza medzi starobylými mestami San Vito Lo Capo a Castellammare del Golfo. Je to na kraji známeho zálivu Golfo di Castellammare v severozápadnej Sicílii . Metropola Palermo je vzdialená necelú hodinu cesty osobným vozidlom.

Malebná krajina na západe Sicílie

Vo Scopello môžete skombinovať odpočinok na miestnych piesočných plážach s potulkami mestečkom. V jeho srdci stojí dláždené námestie s fontánou a kostolíkom, cestu k moru lemujú obchodíky s ovocím a zeleninou.

Zo Scopello sa rozhodne vydajte aj za ďalšími ťaháky sicílskeho západu. Radí sa k nim prírodná rezervácia Lo Zingaro s úchvatnou horou Monte Monaco pri San Vito Lo Capo a divoké pohoria Monti Sicani. Milovníkov potápania bude lákať rad podmorských jaskýň.

  • Neváhajte teda a navštívte Scopello na Sicílii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám