Doprava, preprava a cestovanie po Fuerteventure

Spanielsko-04-Fuerteventura-Las-Playitas,-Fuerteventura-K-typickemu-koloritu-neodmyslitelne-patria-lodky-a-clny.jpg

Medzinárodné letisko El Mattoral sa nachádza niekoľko kilometrov južne od metropole Puerto del Rosario. 

Taxi doprava na ostrove

Autá fuerteventurskej taxislužby majú svoje stanoviská viditeľne označené tabuľami s bielym písmenom T na modrom podklade. Taxi si môžete zastaviť i priamo na ulici. Ak má taxi rozsvietené zelené svetlo s nápisom „libre“, znamená to, že je voľné. Taxi vám môže zavolať i každá hotelová recepcia. Vozidlá majú taxametre a pre niektoré trasy aj stanovené pevné tarify. Vždy samozrejme môžete dopredu žiadať informácie o cene jazdy. 

Cestovanie autobusom 

Na ostrove je zabezpečená autobusová doprava do hlavných miest a dediniek. Cestovné poriadky vám môžu poskytnúť na recepcii hotela, a tiež bývajú umiestnené priamo na autobusových zastávkach. Cestovný lístok si kúpite u šoféra pri nástupe do vozidla. Smer jazdy spravidla býva uvedený na prednej strane autobusu. 

Ako si prenajať auto na Fuerteventure 

Na ostrove Fuerteventura je k dispozícii veľa požičovní áut, v ktorých si môžete prenajať vozidlo. Odporúčame vám, aby ste sa vždy dôkladne oboznámili so zmluvnými podmienkami, hlavne v súvislosti s poistením vozidla. Niektoré cenové ponuky sú uvedené bez dane a ďalších poplatkov, ktoré je nutné zahrnúť do výslednej ceny prenájmu. Ak si nechcete robiť starosti s obstaraním vozidla, obráťte sa na delegáta, ktorý vám zabezpečí auto podľa vášho želania.

Čerpacie stanice nájdete pozdĺž hlavných cestných ťahov, hlavne vo väčších strediskách, vo vnútrozemí sa ich nachádza podstate menej. Umiestnené sú hlavne pri výjazde z letiska, v Corraleji, v Puertu del Rosario, v Tarajaleji, v Costa Calme a v Morro Jable. 

Dôležité dopravné predpisy 

Oboznámte sa s dopravnými predpismi a rešpektujte ich. Pokuty za prípadné priestupky sú veľmi vysoké. 

  • Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť na ceste pre motorové vozidlá je 90 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť na diaľnici je 110 km/h
  • Použitie bezpečnostných pásov je povinné na všetkých sedadlách i v obci
  • Použitie bezpečnostnej prilby je povinné pre všetkých motocyklistov

Pri dopravnej nehode je potrebné volať políciu Guardia Civil – tráfico alebo Policia local a potvrdiť záruku poistného od druhého účastníka dopravnej nehody. Veľkú pozornosť venujte i správnemu parkovaniu.
 

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám