Oblasti v destinácii - Formentera

Podrobné informácie

  • 28 °C júl / august *
  • 24 - 25 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Formentera - užite si perlu Stredomoria

Najmenší ostrov Baleárskeho súostrovia vás ohromí panenskou prírodou a pohostinnými dedinkami s ochotnými miestnymi obyvateľmi. Oproti blízkej Ibize vládne na Formentere doslova božský pokoj.

Najživším strediskom na ostrove je Es Pujols, kde nájdete najväčší výber hotelov, reštaurácií a obchodíkov. Formentera však ponúka krásne prázdniny tiež na Playa Migjorn a v ďalších letoviskách. 

Čo robiť počas pobytu na Formentere

Pobrežie ostrova tvoria skalnaté útesy a rovnako malebné, piesočnaté pláže. Okrem kúpania a vodných športov si môžete užiť i cyklistické výjazdy Formenterou. Ak chcete svoju dovolenku stráviť v „Karibiku Stredomoria“, znamená najmenej známy z Baleárov správnu voľbu.

Tešte sa na maják z roku 1861 Far de la Mola, na jedinečný súkromný ostrovček S´Espalmador či na rušnejšie prístavné centrum La Savina. Skvelým zážitkom sú však i nenáročné prechádzky pozdĺž ľudoprázdnych morských brehov.

Ako na Formenteru výhodne a bez komplikácií

Ak si chcete užiť prázdniny na Formentere skutočne výhodne, pozrite sa do našej ponuky ubytovania last minute Formentera. Samozrejme, že môžete preskúmať i ďalšie letné zájazdy na ostatných Baleárských ostrovoch ako Mallorca a Menorca.

Zobraziť podrobné informácie