Aktivity a zábava

Kam v Ománe za zábavou, športom a nákupmi? 

Aktivity a zábava na Kubě

Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa v Ománe nenudiť.

Športy

Vodné športy

Pri piesočných plážach Ománu sú ideálne podmienky na obľúbené potápanie a šnorchlovanie. V turistických letoviskách nájdete školy a obchody, ktoré sa špecializujú aj na adrenalínové vodné športy.

Jaskyniarsvto

Speleológia, čiže jaskyniarstvo, je netradičným športom, ktorý má však v Ománe veľkú obľubu vďaka mnohým jaskyniam vyskytujúcim sa v krajine.

Kanoning, skalné lezenie, zlaňovanie

Kto by čakal, že Omán je destináciou, v ktorej si do sýtosti užije iba vodné radovánky, je na omyle. Výborné podmienky tu nájdu aj milovníci lanových športov.

Závody tiav a koní

Ak sa športu zúčastňujete radšej pasívne, nenechajte si ujsť obľúbené preteky tiav a koní. Kone sú tu trénované tiež pre drezúru a parkúr.

Nakupovanie

Navštíviť Omán a nepriniesť si domov niektoré z vecí, ktoré u nás skrátka nezoženiete, by bola určite škoda. Odporúčame pozrieť sa na miestne trhy, tzv. Souky. Ponuka je viac než pestrá a výhodne sa dajú kúpiť napríklad aj zlaté a strieborné šperky, výrobky z kovu, odevy v arabskom štýle, šatky a orientálne korenie. Hlavne nezabudnite zjednávať.

Nakupovanie na trhoch

V každom ománskom meste nájdete klasické arabské trhovisko. Sortiment tovaru je veľmi pestrý a hýri všetkými farbami. Pripravte sa na klasickú rušnú atmosféru, kde sa predajcovia dohadujú a svojim osobitým temperamentným spôsobom lákajú turistov k nákupu.

Nakupovanie suvenírov

Každá orientálna krajina priamo vyzýva k nákupu suvenírov. Ani v Ománe tomu nie je inak. Môžete tu vyberať z pestrej ponuky výrobkov zo zlata, striebra, kovu, ručne zhotovených suvenírov a odevov. Obľúbeným darčekom z ciest po Ománe sú tradičné dýky Khanjary, vodné fajky a typicky farebné textílie.

Zábava a nočný život

Pre dobrodružnejšie duše je tu možnosť pozrieť sa do púšte a spoznať krásy rozmanitej ománskej krajiny. Riadne si pripravte výbavu (hlavne pevnú obuv) a vydajte sa na adrenalínovú jazdu džípmi v piesočných dunách. Kto by chcel skúsiť byť na jednu noc beduínom, môže prenocovať v púšti, pravda v o trochu komfortnejšom prostredí.
 
Ani rodina, a najmä potom deti, sa v Ománe nudiť nemusia. Obľúbené sú napríklad výpravy za pozorovaním veľrýb a delfínov. Počas plavby na mori sa dozviete základné a hlavne zaujímavé informácie o samotnom regióne, o ománskej faune a živote delfínov vôbec.