Kuchyňa na Mauríciu

Mauritská kuchyňa je zmesou indických, čínskych, thajských, francúzskych a typických kreolských vplyvov. Rozmanitosť chutí, vôní a farieb nadchne nejedného labužníka.

Čo by ste pri návšteve Maurícia rozhodne mali ochutnať?

Pripravte sa, že nech už si objednáte akékoľvek jedlo, pravdepodobne spoznáte chuť cesnaku, zázvoru, šafranu, škorice, kardamonu, klinčekov a curry. Indické korenie sa tu v mnohých jedlách skrátka nezaprie. Prekvapením tak určite nebude, že ako príloha sa tu najčastejšie podáva ryža, a to na najrôznejšie spôsoby. Suroviny sú ale oveľa rozmanitejšie!

Odporúčame ochutnať krabiu polievku, ryby a dary mora. Verte, že čerstvosť dáva jedlám aj bez korenín úplne inú chuť! Pokiaľ na jedálnom lístku narazíte na Briani, určite neurobíte chybu. Okúsite pokrm s jedinečnou harmóniou chute rýže, korenia, mäsa a zemiakov. Na prvý pohľad chudobné jedlo, ktoré ale nemá chybu!

Mauricius-Mauricijska-kuchyne-je-chutna-a-zdrava.jpg

Ak by ste ostrovanov požiadali, aby vám uvarili niečo naozaj typické, pravdepodobne by vás pohostili Dholl puri – plackou s korením a s náplňou zo šošovice, ktorá sa namáča do mnohých druhov omáčok.

Ak ste na mäso, nevynechajte hovädzie na grile a hydinové, miestny spôsob prípravy vás nadchne.

Ak ochutnáte miestnu omáčku, vedzte, že bola pravdepodobne pripravená z miestnych rajských "jabĺčok lásky", prípadne cesnaku, ktorý sa napokon pridáva do mnohých jedál.

Ako dezert sa väčšinou je ovocie, hlavne sladká papája, ananás, mango, melóny, avokádo, ale aj hrušky, grep, či guava.  Skúste tiež miestne sušienky s ovocnou náplňou, kokosové koláče, múčniky zo sladkých zemiakov alebo šľahačky a peny s ovocím.

A čo na pitie?

Okrem čerstvých ovocných štiav sa tu často pije Aloud, nápoj z morských rias, mlieka a ľadovej triešte. Zvyčajne sa dochucuje napríklad vanilkou, mandľami alebo sirupom.

Aj na Mauríciu sa pije pivo. K nášmu má síce ďaleko, ale zlé vôbec nie je. Keď si budete môcť vybrať, siahnite po značke Phoenix Beer alebo Blue Marlin. Pokiaľ si potrpíte na niečo ostrejšie, vyberte si z miestnych rumov. Čašník vám iste dobre odporučí.


Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám