Maurícius - Praktické informácie

Elektrický prúd 

Napätie elektrického prúdu je 220 V. Najpoužívanejšie sú tu britské trojkolíkové zásuvky, ale často narazíte aj na európske dvojkolíkové. Väčšinou v hoteli býva k dispozícii adaptér.

Voda

Pitná voda tečie len v kvalitných hoteloch. Ak sa ubytujete v tých menej kvalitných, pite radšej len vodu balenú. Tiež vám odporúčame, aby ste sa vyhýbali nepasterizovaným mliečnym výrobkom a miestne ovocie pred požitím dôkladne umyli.

Opaľovanie

Počítajte s tým, že na Mauríciu je slnko veľmi ostré. Samozrejmosťou by preto mal byť opaľovací krém s vysokým faktorom a počas dňa dostatočný prísun vody. Opaľovanie bez vrchného dielu plaviek si odpustite. Nielenže by ste tým mohli pohoršovať miestnych, ale navyše by vám mohla hroziť aj pokuta.

Kriminalita

Maurícius je jednou z najbezpečnejších krajín, aj napriek tomu sa tu však vyskytujú zlodeji. Pozor si dajte najmä na Ile aux Cerfs a na hlavnom trhovisku v Port Louis. Pokiaľ máte pri sebe väčšie finančný obnos, cennosti a osobné veci, dajte si ich radšej do hotelového trezoru, ktorý je väčšinou súčasťou vybavenia izby.

Batožina

Keď zistíte, že vaša batožina bola poškodená alebo s ňou je niečo v neporiadku, kontaktuje leteckú spoločnosť a škodu nahláste najneskôr do 7 dní. Ak tak neurobíte, náhrada škody je vylúčená.

  • Späť na prehľad informácií o Mauríciu a ponuku zájazdov.
 

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám