Doprava a preprava na Kréte

Vzduchom

Na Kréte sú v prevádzke dve medzinárodné letiská. Aeroport Daskalogiannis leží pri meste Chania, letisko Nikos Kazantzakis neďaleko od Heraklionu.

Ako fungujú krétske autobusy

Na Kréte funguje hustá autobusová sieť KTEL. Autobusy, ktoré jazdia medzi väčšími mestami a letoviskami, majú spravidla zelenú či zeleno-žltú farbu. Mestské autobusy sú modré. Cestovné poriadky sú skôr orientačné a nájdete ich prevažne vo väčších mestách a strediskách. Cestovné lístky kúpite v kioskoch na autobusovej stanici alebo priamo u sprievodcu v autobuse alebo u šoféra.

Taxíkom či požičaným člnom po Kréte

Na ostrove je dostatok taxíkov. Cena nebýva vysoká, avšak najmä pri dlhších trasách je vhodné sa so šoférom dohodnúť na cene vopred. To isté platí pre čas odchodu a prepravu batožiny.

Grecko-5-Kreta-Vsadepritomne-lodky-dotvaraju-typickou-atmosferu-kretskych-pristavov.jpg

Prostredníctvom delegáta si môžete prenajať auto v miestnej zmluvnej požičovni automobilov. Delegát pre vás zabezpečí rezerváciu i odovzdanie a odporučí vám zaujímavé ciele a vhodné cesty. Ak si požičiate auto v inej požičovni, naozaj starostlivo sa oboznámte so zmluvnými podmienkami, predovšetkým s poistením vozidla.

Dopravné predpisy na Kréte

Na riadenie motorového vozidla nie je potrebný medzinárodný vodičský preukaz a platia bežné európske pravidlá cestnej premávky. Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h, mimo obce 80 km/h. Je zakázané telefonovať počas jazdy, bezpečnostné pásy sú povinné na predných sedadlách, deti musia sedieť v detskej sedačke. Pri jazde na motocykli je povinná prilba.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám