Asos

Umiestnenie: Grécko Kefalónia Asos
typ: Mesto

Náš názor

Nádherná dedinka Asos

Kto chce spoznať naozaj typickú grécku atmosféru, mal by navštíviť Asos, asi najkrajšie dedinu celej Kefalónia . Pýši sa unikátny polohou , nádhernou krajinou v okolí a zaujímavými výletnými cieľmi nadosah.

Asos (či tiež Assos) zaberá na severe Kefalónia úzky pruh pobrežia, spájajúce pevninu so zvlneným polostrovom Frourio. Južne od obce sa brehy Iónskeho mora začínajú prudko dvíhať do zhruba 700 metrov vysokých kopcov. Najbližšie význačné letovisko je Sami , metropola Argostoli leží necelých 40 kilometrov ďaleko.

Asos ako z obrázku

Zmes farebných domčekov, husté, zelenej vegetácie a azúrovo modrého mora s bielymi lodičkami vytvára úchvatná panoráma umocnené západom slnka , kedy sa okolité skaliská farbí do zlatista. Odporúčame posadiť sa do niektorej z taverien a v pokojnom prostredí si vychutnať nielen malebné krajinné scenérie, ale aj niektorú z gréckych špecialít .

Za osobitnú zmienku stojí pláže v okolí Asos. Sú vtlačené do skalnatých zátok, pokrýva je piesok s kamienkami a väčšinou sa v nich môžete tešiť pokoja a súkromia. Výnimkou je nepríliš vzdialená Myrtos Beach, najznámejšia pláž na ostrove, plná nadšených dovolenkárov.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám