Prechádzka po magických kefalónskych plážach

Ak by existovala iba jediná vec, kvôli ktorej by ste mali zavítať na Kefaloniu, určite by to boli jej úchvatné pláže. Okrem svojho pôvabu ponúkajú ešte jednu nespornú výhodu – nízky počet rekreantov. Prakticky vždy si na nich môžete byť istý dostatkom priestoru, pokojom a veľmi komfortnou atmosférou.

K typickým znakom kefalonských pláží patrí nažltlý piesočnatý povrch romantické skaly v ich okolí a úžasne čistá voda (umožňujúca bez problémov pozorovať morské dno a zároveň pri pohľade z výšky až neskutočne blankytná). Väčšina pláží sa nachádza na južnej polovici ostrova, avšak veľa ich nájdete i na severe.

Grecko-10-Kefalonia-Nadherna-plaz-Myrtos-na-Kefalonii.jpg

Najkrajšie kefalonske pláže

K najkrajším a najobľúbenejším plážam na Kefalonii patrí Skala a Myrtos, neuveriteľné miesta, kde sa budete najprv dlho kochať ich krásou, a až potom sa vydáte za vodnými radovánkami. Z ďalších je potreba zmieniť pláže Agia Efimia, Assos, Avithos, Kaminia, Katelios, Kipourion, Lassi, Lixouri, Lourdata, Makris Yalos, Lepeda, Petani, Platis Gialos, Poros, Sami, Svoronata, Xi a Zola. Veľa z nich bolo za svoju čistotu a komfort odmenených prestížnou Modrou vlajkou.