×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Počasie a podnebie v Marsa Alam

Letovisko Marsa Alam nájdete v subtropickom pásme, pre ktoré je typické horúce a suché počasie výrazne ovplyvňované blízku púšťou. Po celý rok je tu teplo, priemerne sa ručička teplomera drží okolo 25 °C. Egyptská zima je oproti letu trochu miernejšia. Vďaka teplote vody blížiacej sa počas letných mesiacov k 27 °C sa v mori darí koralom.

Marsa Alam má tri letá

Na pobreží Červeného mora sa striedajú vlastne len tri ročné obdobia. V polovici marca začína prvé leto, trvajúce až do 15. júla. Počasie je stále relatívne príjemné, hoci horúčavy a suchá sú už intenzívne. V marci a apríli fúka z vyprahnutej Západnej púšte veľmi prašný a zároveň veľmi horúci vietor nazývaný chamsín. Dosahuje rýchlosť až okolo 150 kilometrov za hodinu a občas prinesie horúčavy atakujúce 40 °C.

Druhé leto, panujúce medzi 15. júlom a 15. novembrom, je skutočne horúce. Teploty v júli aj v auguste často presahujú 40 °C, jednoducho počasie ako stvorené na kúpanie v mori.

Zvyšok roka od 15. novembra do polovice marca je v znamení teplého a vlhkého vzduchu s hodnotami okolo 26 °C. Táto "zima" je ideálna na cestovanie a putovanie po egyptských pamiatkach.

Kedy sa vydať do Marsa Alam?

Marsa Alam je typickým strediskom pre celoročnú rekreáciu. Najteplejšie leto medzi májom a septembrom je vhodné pre všetkých, ktorí majú radi hlavne radovánky spojené s pobytom pri osviežujúcej morskej vode. Znesiteľnejšia vlhkosť vzduchu od októbra do apríla je naopak vhodnejšia k výletom a poznávaniu miestnych pamätihodností.

Priemerné teploty v Marsa Alam (v tieni, v °C)

Pocasie-N-Marsa-Alam-vzduch.jpg

Priemerné zrážky v Marsa Alam (v mm)

Pocasie-N-Marsa-Alam-zrazky.jpg

Priemerné teploty morskej vody v Marsa Alam (v °C)

Pocasie-N-Marsa-Alam-zrazky.jpg

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám