×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity a zábava v Marsa Alam

Marsa Alam je živé rekreačné stredisko. Poradíme vám, aké športy si tu môžete užiť, čo zaujímavého nakúpiť ako milú spomienku domov aj kde sa najlepšie pobaviť večer a po západe slnka.

Športom ku zdraviu

Egypt-Marsa-Alam-Stvorkolky-na-dobrodruznej-vyprave-do-puste.jpg

Potápanie

Pre potápanie odporúčame útes Elphinstone, ktorý je veľmi obľúbený u milovníkov stenových ponorov. Kvôli veľkej hĺbke ponoru vyžaduje tento útes skúsenosť v potápaní. Nájdete tu rozmanité druhy podvodnej fauny - barakudy, skaláre, murény, niekedy tiež žraloka lagúnového, žraloka čiernoplutvého a kladiváky.

Štvorkolky

Odporúčame požičať si štvorkolky a vydať sa do hornatej púšte preskúmať opustené zlaté bane. Napríklad staré bane Vádím Hammamat, kadiaľ kedysi viedla význačná obchodná cesta, spájajúca Luxor s Červeným morom a Hodvábnou cestou.

Kitesurfing

Tento relatívne nový šport si môžu záujemcovia vyskúšať v legendárnej lagúne Wadi Lahami vzdialenej 140 kilometrov južne od Marsa Alam. Vďaka termickému a rýchlemu vetru určite nadchne začiatočníkov aj pokročilých.

Wellness a spa

Blahodarné pieskové kúpele a liečebné kúpele s vodou z horúcich prameňov fungujú v púšti už od staroveku. Egypt je vďaka svojej slnečnej a suchej klíme ideálnou liečebnou destináciou pre choroby pokožky, svalov, žalúdka, obličiek či kostí.

Nakupovanie a suveníry

Nakupovanie v Egypte sa nedá nemilovať - ​​alebo nenávidieť. Na trhoviskách aj v uliciach sa ozýva krik predajcov, ponúkajúcich zákazníkom svoj tovar. Úplnou samozrejmosťou je zjednávanie, ale nie je to nič ťažké. Na prvú ponuku reagujte polovičným až dvojtretinovým protinávrhom. Výsledná cena sa bude pohybovať zhruba uprostred. Existuje však aj rad obchodov, v ktorých sa o cenách zjednávať nemusí.

Otváracia doba obchodov:

  • Zima - od 9:00 do 23:00 hodín
  • Leto – od 9:00 do 14:00 a od 17:00 do 23:00 hodín
  • Piatok - od 14:00 hodín (podľa islamu deň pracovného pokoja)

Sprepitné

V arabských krajinách je sprepitné čiže bakšiš úplne bežný za poskytnutie akejkoľvek služby. Jeho hodnota v reštauráciách a hoteloch činí 10 až 15% z celkovej ceny. Pokojským sa necháva zhruba 15 egyptských libier, nosičom kufrov od 5 do 10 libier.

Čo pekného kúpiť v Marsa Alam

Alabaster

Dekoratívny alabaster sa najviac používa pri výrobe malých pyramídiek, váz a ozdôb. Najvýhodnejšie ho kúpite priamo v dielňach. Pozor na to, že z Egypta nesmiete vyvážať starožitnosti. Kópií si ale nakúpte, koľko chcete.

Bavlnený tovar

Egyptská bavlna sa radí zásluhou dlhého, jemného vlákna k najkvalitnejším na svete. Jedinečným suvenírom je voľný vrchný odev zvaný galabíja či dlhé dámske a pánske košele.

Egypt-Marsa-Alam-Preskumajte-v-Marsa-Alam-fantasticky-podmorsky-svet.jpg

Drevené výrobky

Mašrabíje, vyrezávané zásteny a paravány, patria k obľúbeným dreveným darčekom. Z cédru a santalu sa vyrábajú kazety zdobené perleťou. Meď a mosadz Tunajší remeselníci vyrábajú pôsobivé džbány, kávové súpravy, kanvice na vodu a víno, podnosy či samovary v každom bazáre. O ich cene môžete veľmi výhodne zjednávať.

Kožený tovar

Neváhajte s nákupom sandálov, tašiek, náramkov, peňaženiek, kaziet, kabeliek aj búnd so zložitejším strihom a kabátov. Okrem produktov z hadích a jašteričích koží sa väčšinou jedná o kvalitné výrobky, ale je dobré všímať si tiež ich spracovanie.

Papyrusy

Takmer nekonečný výber ručne maľovaných obrázkov na papyrusoch sa predáva v inštitúte papyrusu.

Starožitnosti

Obchod so starožitnosťami je zákonom zakázaný. Môžete ale pomerne ľahko zohnať veľmi kvalitné kópie, ktorých vývoz prebieha bez problémov.

Šperky

Výrobky zo zlata a striebra majú orientálny nádych a dajú sa kúpiť za dobré ceny. Váš domov ozvláštnia napríklad napodobeniny starých faraónskych znakov aj dielka v duchu moderného dizajnu.

Zábava a nočný život

V Marsa Alam sa môžete pobaviť v hudobných a tanečných podnikoch všetkého druhu. K návšteve lákajú mexickej disko kluby, open-air divadlá na pláži či tradičné podniky plné orientálnych nápojov a vodných fajok. A nezabudnite vyraziť na predstavenie krásnych brušných tanečníc!

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám