Počasie v Hurghade

Hurghada leží v suchom subtropickom pásme, teplo je tu celých 12 mesiacov a priemerná celoročná teplota je 25 °C. Prevláda púštne počasie, zimy sú mierne, letá horúce.

Tri hurghadské letá

Striedajú sa tu v podstate len tri ročné obdobia. Zimné od 15. novembra do 15. marca je najvhodnejšie pre výlety a cestovanie. Je teplo s vlhkým vzduchom a priemerná denná teplota v Hurghade dosahuje približne 26 °C.

Prvé leto trvá od 15. marca do 15. júla, kedy je počasie ešte znesiteľné, hoci už vládne horúco a sucho. Medzi marcom a aprílom veje od vyprahnutej Západnej púšte suchý, horúci a veľmi prašný vietor zvaný chamsín, dosahujúci rýchlosť až 150 kilometrov za hodinu. Ojedinele prináša horúčavy šplhajúce k 40 °C.

Najteplejšie druhé leto kraľuje od 15. júla do 15. novembra. V júli a v auguste teploty dosahujú 40 °C a v južných oblastiach dokonca 50 °C.

Kedy vyraziť do Hurghady?

Zhrnuté a podčiarknuté, do Hurghady môžete na dovolenku vyraziť prakticky kedykoľvek. Ak plánujete predovšetkým pobyt pri mori spojený s opaľovaním a kúpaním, vyberte si "horúce" leto od mája do septembra, ak uprednostňujete poznávanie pamiatok, choďte do Egypta medzi októbrom a aprílom. Vlhkosť vzduchu je vyššia a teploty predsa len znesiteľnejšie.

Priemerné teploty v Hurghade (v tieni, v °C)

Pocasie-N-Hurghada-vzduch.jpg

Priemerné zrážky v Hurghade (v mm)

Pocasie-N-Hurghada-zrazky.jpg

Priemerné teploty morskej vody v Hurghade (v °C)

Pocasie-N-Hurghada-more.jpg