Najkrajšie pláže Dominikánskej republiky

Dominikánska republika sa pýši plážami, ktoré patria k najkrajším na svete. A nie je to iba názor miestnych obyvateľov alebo náš, zhodlo sa na tom i UNESCO. Samozrejme, nie všetky sú také, ale rozhodne ich tu nie je málo.

Pláž s pokladom

Určite by ste nemali vynechať návštevu ostrova Cayo Levantado, ktorý sa nachádza v zálive Samaná. Nespornou výhodou pláže na tomto ostrove je, že tu rozhodne nenarazíte na davy ľudí. Za to ale môžete naraziť na poklad. Hovorí sa, že práve niekde tu je ukrytý.

Pláž ako z katalógu

Ako ďalšiu zastávku odporúčame pláž Bayahibe. Nájdete ju na juhu ostrova. Práve táto pláž je typickým príkladom predstavy o najkrajšej pláži na svete – jemnučký biely piesok ťahajúci sa pozdĺž azúrového mora z jednej strany a pás kokosových paliem lemujúci pobrežie z druhej strany.

A keď chcete spoznať skutočný raj...

Pláž Bavaro pripomína raj na zemi. Je pravdepodobne najznámejšia na ostrove. Kilometre pobrežia s bielym pieskom, ktoré lemujú palmy, nájdete na východnom pobreží v letovisku Punta Cana. Na ňu nadväzuje ďalšia, svojou krásou porovnateľná pláž Cap Cana, kde oproti pláži Bavaro rastie viac paliem, za to tu ale stretnete o poznanie menej turistov.

DominikanskaRep-Bavaro-Beach-patri-k-najznamejsim-plazam-Dominikanskej-republiky.jpg

Na sever za vodnými športami

Na severe ostrova sa skôr než za odpočinkom cestuje za vodnými športami, hlavne za surfovaním a kiteboardingom.

Za panenskými plážami môžete vyraziť i mimo ostrov na niektorý z priľahlých ostrovčekov. Niektoré pláže môžete dokonca poznať i z reklám a filmov!