Samana

Top Oblasti - Samana

Oblasti v destinácii - Samana

Mapa

Podrobné informácie

  • 29 °C júl / august *
  • 28 - 29 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Samaná, fascinujúce prepojenie relaxácie a prírody

Destinácia Samaná zahŕňa polostrov rovnakého mena, vybiehajúceho do Atlantického oceánu na severovýchode Dominikánskej republiky. S pevninou ho spája necelých 10 kilometrov široká šija pri mestečku Sánchez. Turistickým i administratívnym centrom celej provincie je Santa Barbara de Samaná, ležiaca na brehoch pretiahnutého zálivu Bahia de Samaná. V jej blízkosti bolo taktiež postavené medzinárodné letisko Arroyo Barril.

Ďalšie destinácie v Dominikánskej republike:

Z trópov priamo na pláže

Samaná platí za obľúbenú destináciu všetkých turistov, túžiacich po tropickej prírode, peknom kúpaní a jedinečných zážitkoch. Juh regióna z veľkej časti vypĺňajú kopce národného parku Los Haitises, podobnú krajinu lesov, vodopádov a zabudnutých údolí nájdete i na vlastnom polostrove. Veľmi populárny tu je liečivý nápoj mama juana, svetovo známy dominikánsky rum, originálna čokoláda a ešte si pochutnáte i na čerstvo natrhanom exotickom ovocí.

Najlepšie pláže sa nachádzajú na severe oblasti Samaná, priamo pri brehu rozľahlého Atlantiku. Sú to skôr samostatné, vzájomne oddelené plážové úseky, pri ktorých väčšinou stojí nejaký hotel. Ich hostia si môžu užiť mierne klesanie do čistej vody, hebký, svetlý piesok, ničím nerušný pokoj a chládok z mnohých palmových hájov. Vynikajúce podmienky tu nájdu milovníci vodných športov.

Spoznajte krajinu ako vystrihnutú z reklamy

Samana-oblast.jpg

Jednotlivé ubytovacie zariadenia v regióne Samaná poskytujú kvalitné a rozsiahle služby na vysokej úrovni. Ďalšie možnosti a uspokojujúcu infraštruktúru nájdete v mestách ako Las Terrenas, El Limonu, Santa Barbara de Samaná alebo Sabana de la Mar. Veľkomesto Nagua s nemocnicou, obchodným domom či golfovým rezortom sa rozkladá asi 40 kilometrov odtiaľto. Hlavnou turistickou atrakciou je zrejme sledovanie migrujúcich vráskavcov na otvorenom mori začiatkom každého roka.

V blízkom i vzdialenom okolí Samaná stojí za vyskúšanie tiež:

  • Nádherná kaskáda Lulu v srdci polostrova
  • Výlet na idylický ostrovček Cayo Levantado nazývaný Bacardi
  • Výprava k úchvatnému vodopádu El Limon
  • Katedrála Santa Ana v San Francisco de Macorís

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Samana

Je nám ľúto, momentálne nie sú dostupné žiadne zájazdy. Prezrite si našu aktuálnu ponuku dovolenky .