Východné pobrežie

Oblasti v destinácii - Východné pobrežie

Mapa

Podrobné informácie

  • 29 °C júl / august *
  • 28 - 29 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka východné pobrežie, to najlepšie z Karibiku

Na konci dvesto kilometrovej diaľnice z metropoly Santo Domingo sa rozkladá východné pobrežie Dominikánskej republiky. Na hranici Karibského mora a Atlantiku sú na ňom rozložené najnavštevovanejšie rekreačné strediská krajiny na čele s mimoriadne obľúbeným a slávnym Punta Cana. V prevádzke tu je i rovnomenné medzinárodné letisko, najbližšie väčšie mestá sa volajú Las Lagunas de Nisibón a Higüey.

Ďalšie destinácie v Dominikánskej republike:

Objevte pláže, prinášajúce skutočné potešenie

Nekonečné piesočnaté pláže, tropické pralesy a plantáže tabaku sa v oblasti východného pobrežia za posledných niekoľko desiatok rokov premenili na jednu z najživších a najkomfortnejšie vybavených turistických zón Karibiku. Jednotlivé letoviská sú ako stvorené k prežitiu nezabudnuteľnej exotickej dovolenky plnej relaxácie, kúpania, športu a zaujímavých aktivít. Nechýbajú reštaurácie, obchody, golfové ihriská, akvaparky ani ďalšie atrakcie.

Východné pobrežie zaberá zhruba sto kilometrov medzi rekreačným strediskom Uvero Alto na severe a oblasťou El Cabo na juhu. Tunajšie pláže sú skutočne úžasné, pýšia sa hebučkým, svetlým pieskom, šírkou k 50 metrom a morským dnom bez kamienkov plytkým ešte ďaleko od brehu. Tieň poskytujú hojné palmové porasty, jednotlivé ubytovacie areály sa starajú o čistotu a maximum služieb. Z vodných športov je najpopulárnejšie šnorchlovanie, jazda na člnoch alebo rybolov.

Na východnom pobreží sa bavte, ako sa vám páči

<img alt="Vychodni-pobrezi.jpg" class="image-right" src="/getattachment/Destinace/Vychodni-pobrezi/Vychodni-pobrezi.jpg" style="width: 290px; height: 215px;" title="Východné pobrežie" /

Každý hotel stojací na východnom pobreží zaisťuje široký servis najvyššej kvality. V ich okolí sú navyše - najmä v Punta Cana - k dispozícii ďalšie gastronomické podniky, butiky i nákupné strediská. Ponuku dopĺňajú športové ihriská a požičovne vybavenia, vodný svet alebo poznávacie parky. K nadštandardným službám oblasti patria kasíno, golfové rezorty a jachtový prístav.

K najobľúbenejším aktivitám v destinácii „východné pobrežie“ sa radí:

  • Prehliadka morského parku Marinarium
  • Popoludnie v akvaparku Sirenis Aqua Games
  • Plavba katamaránom na rozprávkové ostrovy Saona a Isla Catalina
  • Plávanie s delfínmi a rajami v projekte Dolphin Island

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Východné pobrežie