Opatija

Umiestnenie: Chorvátsko Kvarner Opatija
typ: Mesto

Náš názor

Opatija, prvá dáma Kvarneri

Benediktínske opátstvo dalo pred stáročiami názov dnešnému populárnemu turistickému centru Opatija. Za prehliadku stojí už kvôli pohodovej atmosfére, 12 kilometrov dlhej pobrežnej promenáde Setaliste Franza Josefa alebo nádherným výhľadom na ostrovy Cres a Krk .

Opatija sa nachádza na pomedzí turistických regiónov Istrie a Kvarner . Geograficky leží na severovýchodnom konci Istrijského polostrova a jej brehy omývajú vody Jadranu v Kvarnerskom zálive. Nad mestom sa prudko dvíhajú kopce pohoria Učka , napríklad blízky Budišinac dosahuje výšku 948 m nm Prístav Rijeka sa rozkladá len 15 minút jazdy autom ďaleko.

Kráľovná cestovného ruchu a jej lákadlá

Počiatky prevádzky klimatických kúpeľov Opatija (v súčasnosti okolo 12 tisíc obyvateľov) sa datujú už od čias Rakúsko-Uhorska. Ich krásu a pohostinnosť vtedy začali objavovať bohatí mešťania a nechali si tu stavať honosné vily, ktoré dodnes prispievajú k typickému koloritu mesta.

Opatija žije bohatým kultúrnym a spoločenským životom. Dôkazom budiž júlová prehliadka Liburnia Jazz a zimné Festival čokolády. Viac sa o dejinách mesta dozviete v Múzeu cestovného ruchu v peknom parku Angiolina. Do blízkeho Veprince dôjdete po historickej chodníku s náučnými tabuľami a susedné Volosko je starobylá rybárska obec.

  • Neváhajte teda a navštívte Opatiji v oblasti Kvarneru.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám