Biokovo

Umiestnenie: Chorvátsko Dalmácia Biokovo
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Biokovo, paráda nad dalmatinským pobrežím

Ak sa obzrieme z krásnych štrkových pláží strednej Dalmácie smerom do vnútrozemia, zbadáte nádherný horský masív Biokovo. Zvlášť v okolí letoviska Makarská sa jeho svahy dvíhajú k nebu veľa sprudka. Úchvatným, svetlo sfarbeným vápencovým skalám dominuje štít Sveti Jure (1 762 m nm), Zkrocení cestou (spoplatnenú) vedúci až na jeho vrchol.

Pohorie Biokovo, ktorého významná časť tvorí prírodný park rovnakého názvu, sa tiahne pozdĺž jadranských brehov v dĺžke asi 35 kilometrov. Začína pri rieke Cetina a sedla Dubci na severozápade (za ktorými pokračuje ďalší hornatina Mosor ) a končí na juhovýchode medzi sedlami Kozica a stáže, kde na neho nadväzuje pohorie Rilić.

Biokovo je nádherné miesto pre výlety a cykloturistiku

Hoci je Biokovo iba niekoľko kilometrov široké, dosahuje na mnohých miestach výšky vyše 1 700 metrov, čo umožňuje za dobrého počasia dohliadnuť cez Jadran až do Talianska . Kochať sa však môžete aj peknú chorvátsku flórou (stovky rastlinných druhov) a faunou (medvede, vlci, jelene, hady).

Kopce od mora pokrývajú husté borovicové lesy a ich svahy majú taký sklon, že výstupy do nich sú vhodné hlavne pre skúsenejších turistov (trasy však nie sú vždy dobre značené). Na druhej strane klesajú o poznanie pomalšie, preto sa hodí aj k menej náročným prechádzkam. A do obce Veliko Brdo možno vyjsť tiež autom.

  • Neváhajte teda a navštívte Biokovo v Dalmácii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám