Bodrum

Umiestnenie: Turecko Egejská riviéra - Bodrum Bodrum
typ: Mesto

Náš názor

Mesto Bodrum - bývalé antické mesto Halikarnassos - leží na juhu egejskej oblasti.

V tunajšej Svätopeterské pevnosti sa nachádza Múzeum podmorskej archeológie s veľkou zbierkou amfor. Unikátny expozíciou je Palác Karské princeznej, ktorý uchováva vzácne klenoty z princezninho hrobu, a ďalej potom tzv sklenený vrak - Ztroskotaná loď prevážajúce náklad islamského skla. Náklad aj loď sa zachovali vo výbornom stave. V múzejnej veži si môžete prezrieť dobovou mučiareň a mnoho ďalšieho. Okrem toho si tu môžete oddýchnuť v štýlovej "anglickej krčme".

Určite by ste nemali vynechať návštevu mauzólea v Halikarnasse - jedného zo siedmich divov sveta. Dnes už z monumentálne hrobky ostali len základy, ale do konca 12. storočia bolo mauzóleum dominantou mesta. Meralo neuveriteľných 46 metrov a jeho základňa
mala rozmery 30 x 40 metrov. Skladala sa z hranolové podstavca s výškou 20 metrov, na ktorom stálo 36 stĺpov. Medzi nimi boli umiestnené dva sarkofágy z alabastru zdobené zlatom, v ktorých boli pochovaní satrapa (miestodržiteľ kráľ) Mausolus a jeho žena (a zároveň sestra) Artemisia II.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám