Aktivity na Gran Canarii

Ostrov Gran Canaria vznikol sopečným výbuchom približne pred 40 miliónmi rokov. Leží medzi Tenerife a Fuerteventurou zhruba 200 kilometrov západne od afrického pobrežia a 1 100 kilometrov juhozápadne od pobrežia Španielska. V priemere má asi 50 kilometrov.

Viac ako 40 percent ostrova tvoria chránené územia. Vďaka zastúpeniu rôznych krajinných typov sa mu často hovorí miniatúrny kontinent. Dominantou Gran Canarie je pohorie Cumbre, zarastené hustými lesmi, ktoré sú tvorené prevažne kanárskymi borovicami a krami. Centrálnu časť masívu rozrývajú hlboké údolia. Na severe sú malebné pahorkatiny s úrodnými nížinami, na juhu má krajina skôr suchý, púštny charakter. Pozdĺž pobrežia sa ťahajú nádherné zlaté pláže.

Obyvatelia Gran Canarie

Na Gran Canarii žije viac ako 800 tisíc obyvateľov. Sú považovaní za obzvlášť prívetivých a tolerantných, nikam sa neponáhľajú a všetko robia v pokoji. Stále sa dodržiava i popoludňajšia siesta, a to medzi trinástou a šestnástou hodinou. Väčšina miestnych obyvateľov patrí politicky, kultúrne, jazykovo i nábožensky bezpochyby k Španielsku. Etnický prapôvod Guančov je tu však dodnes vidieť.

Spanielsko-05-Gran-Canaria-Ako-vyzera-Gran-Canaria-Su-to-siroke-plaze-pri-pobrezi-ako-Playa-Las-Canteras.jpg           Spanielsko-05-Gran-Canaria-Duny-Maspalomas-ako-by-tym-saharskym-z-oka-vypadli.jpg           Spanielsko-05-Gran-Canaria-A-vnutrozemie-je-naopak-dramaticky-hornate-ako-Roque-Nublo.jpg

V ekumenickom kostole na námestí Plaza de Maspalomas sa pravidelne konajú katolícke a evanjelické bohoslužby. Omša sa koná každý deň, vždy v španielčine, niekedy i v nemčine.

Gran Canaria a jej hospodárstvo

Pre tunajšiu ekonomiku malo predtým význam pestovanie cukrovej trstiny a vína. Od 19. storočia bola pre hospodárstvo najdôležitejšia výroba červeného farbiva z červeca – hmyzu, ktorý po rozdrvení vytvára červené farbivo. Dnes je hlavným vývozným artiklom exotické ovocie, hlavne malé kanárske banány, rajčiny a zemiaky.

Gran Canariu živí hlavne cestovný ruch. Po neistých začiatkoch vzrástla obľuba ostrova doslova raketovo, v súčasnej dobe navštívi Gran Canariu každý rok 2,5 milióna návštevníkov. Aj preto sa veľká časť investícií sústreďuje do zvyšovania kvality v ponuke hotelov a do rozvoja služieb.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám