Doprava a preprava po Gran Canarii

Spanielsko-05-Gran-Canaria-Pozicajte-si-na-Gran-Canarii-auto-a-cely-ostrov-poriadne-preskumajte.jpg

Medzinárodné letisko Gran Canaria Airport (alebo aj Gando Airport) bolo vystavané na východnom pobreží Gran Canarie.

Taxi na Gran Canarii

Vozidlá taxislužby sú viditeľne označené a majú svoje stanoviská zvýraznené tabuľou. Taxi si ale môžete zastaviť i na ulici. Vozidlo so zeleným svetlom je voľné. Taxi vám objedná aj každá recepcia. Vozidlá taxi sú vybavené taxametrami, niektoré trasy majú pevne stanovené tarify, a tak vám môže vodič dopredu povedať cenu. 

Autobusová doprava na ostrove 

Dopravu po celom ostrove zabezpečujú zelené autobusy GLOBAL. Žlté autobusy rovnakej spoločnosti jazdia v hlavnom meste Las Palmas. Cestovné poriadky a plány autobusových liniek sú k dispozícii v informačnej kancelárii v Playa del Inglés. Cestovné lístky sa kupujú pri nástupe u šoféra. 

Prenájom automobilov na Gran Canarii

Na ostrove je veľa požičovní áut. Ak si chcete požičať auto, odporúčame konzultáciu s delegátom. Cestovná kancelária FISCHER zabezpečuje prenájom áut prostredníctvom zmluvnej požičovne vozidiel za cenovo výhodných podmienok. Delegát vám taktiež zabezpečí rezerváciu a odovzdanie vozidla. Čiastka za prenájom sa platí pri podpise zmluvy. 

Ak si chcete požičovňu vozidiel vybrať sami, dôkladne si prečítajte zmluvné podmienky, hlavne čo sa týka poistenia vozidiel. Niektoré ponuky neobsahujú dane a ďalšie poplatky, ktoré je nutné zahrnúť do výslednej sumy prenájmu. Čerpacie stanice sa nachádzajú pozdĺž hlavných ciest. 

Dopravné predpisy 

Ak plánujete šoférovať vozidlo, odporúčame oboznámiť sa s miestnymi dopravnými predpismi. Pokuty za priestupky sú dosť vysoké. 

  • Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h.
  • Najvyššia povolená rýchlosť mimo obec je 90 km/h. 
  • Najvyššia povolená rýchlosť na ceste pre motorové vozidlá je 100 km/h.
  • Najvyššia povolená rýchlosť na diaľnici je 110 km/h. 
  • Použitie bezpečnostných pásov je povinné vždy a na všetkých sedadlách. 
  • Použitie bezpečnostnej prilby je povinné pre všetkých motocyklistov. 

Veľkú pozornosť je nutné venovať parkovaniu, hlavne vo väčších mestách. Za odtiahnutie zaplatíte 90 eur, pokuta sa pohybuje medzi ďalšími 90 až 150 eurami. Ak spravíte priestupok, polícia vám môže na mieste vystaviť pokutu až do výšky 300 eur. Pri dopravnej nehode je potrebné volať políciu Guardia Civil – tráfico alebo Policia local (v obci) a potvrdiť záruku poistného od druhého účastníka dopravnej nehody.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám