1. Fischer.sk
  2. Kyrenia, Famagusta

Kyrenia, Famagusta

Náš názor

Výlet do severnej, Tureckom okupovanej časti Cypru.

Detailné informácie

Popis

Cesta vedie cez hlavné mesto Nikózii a pohoria Pentadaktylos a dovedie vás až ku gotickému opátstva Bellapais. Budete pokračovať do mestečka Kyrenia s malebným prístavom, kde navštívite pevnosť, ktorej múzeum ukrýva najstarší vrak lode na svete, zo 4. st. pred Kristom, aj s nákladom, ktorý loď prevážala.

Po návšteve múzea bude voľno na prechádzku alebo obed a potom budete pokračovať cez vnútrozemie do mesta Famagusta, obkoleseného mohutnými stredovekými hradbami. V historickom centre navštívite katedrálu sv. Mikuláša (od 16. storočia mešita Laly Mustafu Pašu), budete mať aj možnosť vidieť "mesto duchov" Varosha. Cestovný pas je na výlet nutný.

dôležité informácie

  • Orientačná cena od 1 430 €.
  • Venujte prosím pozornosť skutočnosti, že môže dôjsť k zmene v programe výletu alebo z dôvodu nenaplnenia minimálnej kapacity k jeho zrušeniu.
  • Zákazník si v prípade neuskutočnenia výletu môže u delegáta vybrať výlet iný s doplatením rozdielu ceny. Vrátenie peňazí za neuskutočnený výlet alebo za účasť na výlete s nižšou cenou nárokuje zákazník po prílete.
  • Ceny sú orientačné.
  • O kompletnej ponuke výletov a cenách vás bude informovať delegát na mieste v destinácii.
  • Výlety sa v destinácii platí v miestnej mene a sú sprevádzané česky / slovenské, príp. anglicky alebo nemecky hovoriacim sprievodcom.

Poznámka

Späť na ponuku výletov v destinácii Cyprus .

Podobné služby