×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Za zábavou krížom-krážom Formenterou

Najmenej známy drahokam Baleárského súostrovia vás prekvapí jedinečnou prírodou a neveľkými vieskami, plnými dobrých a milých ľudí. Najrušnejším letoviskom Formentery je Es Pujols, v ktorom nájdete najširší výber ubytovacích i stravovacích zariadení a obchodov. Pobrežiu dominujú romantické útesy a okúzľujúce piesočnaté pláže. K najpopulárnejším aktivitám patrí kúpanie, vodné športy a cykloturistika.

Šport a pohyb

Tenis

Väčšina hotelov disponuje tenisovými kurtmi s antukovým alebo asfaltovým povrchom. Kurt si môžete prenajať, niekedy je nutná rezervácia vopred.

Rybárčenie

Rybárčenie je tiež veľmi obľúbené. Vybavenie pre rybárov je tu lacné a dobre dostupné.

Šlapacie bicykle

Sú skvelé, ak sa chcete dostať na odľahlejšie miesto. Sú stabilné, a preto s vami môže ísť i menšie dieťa.

Motorové člny

Motorový čln môžu podľa zákona riadiť iba osoby s kapitánskymi skúškami.

Spanielsko-03-Formentera-Pre-zabavu-je-na-Formentere-pripravene-vsetko-potrebne.jpg

Plachtenie

Na väčších plážach Es Pujols či Migjorn fungujú školy vodných športov, kde si môžete prenajať plachetnicu pre dve osoby. Ak ste v plachtení úplní začiatočníci, využite možnosti výuky.

Windsurfing

Windsurfing je jedným z najobľúbenejších športov na ostrove. Vybavenie si môžete požičať v špecializovaných centrách na niektorých plážach.

Potápanie

Na potápanie musíte mať licenciu, ktorú vystavuje i Stredisko podmorskej starostlivosti a výskumu CRIS. Na vydanie povolenia budete potrebovať potvrdenie o zdravotnom stave. Ak nebudete striktne dodržiavať predpisy, môže vám hroziť i trestné stíhanie. Počas potápania je prísne zakázaný lov rýb.

Nakupovanie

Na ostrove Formentera nenájdete žiadne väčšie obchodné centrá. Menšie obchody s oblečením a suvenírmi sa nachádzajú v hlavnom meste Sant Francesc a v stredisku Es Pujols. Ceny sú tu často oveľa vyššie ako v Španielsku.

Na Formentere sa počas letnej sezóny usporadúvajú hippie trhy každú stredu a nedeľu popoludní v El Pilar de la Mola, kam v čase konania jazdia i špeciálne autobusové spoje. Stánky hippie nájdete aj na hlavnej promenáde mesta Sant Francesc.

Nakupovanie suvenírov 

Módne oblečenie a doplnky

Móda na Formentere je vždy o krok napred a za oblečenie zaplatíte vyššiu cenu. Je ale dobré vedieť, že neplatíte za kvalitu látky, ale za dizajn, ktorý je vo väčšine prípadov vytvorený ručne.

Keramika

Najlepšiu keramiku kúpite v obchodíkoch v hlavnom meste Sant Francesc. Hrnčiarske a keramické dielne zaviedli na ostrove Feničania, Rimania a Maurovia.

Likéry

Bylinkové likéry môžu byť ideálnym suvenírom. Pre ostrov Formentera sú typické likéry Hierbas ibicencas, Palo a Frígola.

Prútený tovar

Tento tovar je v móde. Ponuka lykových tašiek, kabeliek, košov a klobúkov je obrovská a môžete ich zakúpiť vo všetkých tvaroch i farbách.

Zábava a nočný život 

Na Formentere je nočný život oveľa pokojnejší ako na susednej Ibize, napriek tomu i tu nájdete niekoľko možností večernej zábavy:

  • Xueno, diskotéka v Es Pujols
  • Blue Bar pri mori za Sant Ferran
  • Tanečný bar Ses Roques v Sant Ferran

V letných mesiacoch funguje i nočné lodné spojenie na Ibizu, ktoré vám umožní navštíviť niektorú z preslávených ibizských diskoték.

I na Formentere sa na španielske sviatky dodržiavajú dni pracovného pokoja.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám