×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Pláže robia kúpanie na Istrii nezabudnuteľným

Istrijské pobrežie, dlhé asi 400 kilometrov, je aj vďaka Limskému fjordu a zálivu Raški veľmi členité. V Chorvátsku začína mysom Savudrija neďaleko obce rovnakého mena, prvým významným letoviskom na severe je Umag, ďalej sa tiahne cez Novigrad, Poreč a Rovinj až k svojmu najjužnejší bod pri Pule. Svojho severovýchodného konca v Kvarnerskom zálive dosahuje medzi mestečkami Opatija a Kastav.

Istrie-Plaze-Istrie-u-Rabacu.jpg

Typické tu sú oblasti vysadené desiatkami kilometrov pláží, kde ani meter priestoru nepríde navnivoč, a dlhé, skalnaté, ľudoprázdne úseky pobrežia ideálny pre pravoverných romantiky a dobrodruhov. Prevažujú kamienkové pláže, z ktorých sa rad honosí Modrou vlajkou, známkou tej najvyššej kvality.

Pláže Poreč

O rozmanitosti tunajších pláží svedčia rôzne typy povrchov, s ktorými sa môžete stretnúť: piesok, kamienky, kamene, tráva. Nechýba terasy a plošiny k opaľovanie, detské šmýkačky a dostatok občerstvovacích prevádzok. K najlepším sa radí Mestská pláž Gradsko kupaliste, Modrá lagúna, Oliva, Brulo, Špadiči-Materada či naturistická Ulika.

Pláž Pula

Oblasť južne od Puly doslova prekypuje menšími, roztomilými plážami pre celú rodinu. Dôkazom budiž kamienkové pláže Radović a Pinižula na západe polostrova Kamenjak neďaleko Premantury, pláž Havajka pod pevnosťou San Giovanni u Banjole či kamenistá plaža Svjetionik svižne klesajúci do čistej vody ideálne na šnorchlovanie. Vyhlásená je aj piesočná pláž Bijeca v Medulinu, pláž Barbariga kúsok od Fažany a priamo pri istrijskej metropoly lákajú rekreantov pláže Ambrela, Brioni a Histria ocenenej Modrou vlajkou.

Istrie2-plaze-Nejkrasnejsi-plaze-Istrie.jpg

Pláž Rabac

Členité brehy Jadranu tu poskytujú celý rad romantických zátok s malými, pokojnými plážami ako Girandella, Lanterna a St. Andrea. Najväčšia pláž v hlavnej zátoke Maslinica sa radí k nejrozmernejším na Istrii. Vyniká rozsiahlym servisom, zároveň je potrebné mať na pamäti, že lemuje obrie hotelový komplex so stovkami klientov. Deti sa tu vybláznia na nafukovacích atrakciách a na detskom ihrisku, na športovcov čakajú napr. Tenisové kurty a všetci môžu využiť rozmanitých gastronomických zariadení, hygienického zázemia či lehátok so slnečníkmi.

Pláž Umag

Väčšina tunajších pláží je štrkovitá, pomaly sa zvažuje do vody a disponuje slušným servisom aj doplnkovým vybavením. Výnimkou nie sú umelé zátočiny s navozeným pieskom ani nudistické zóny. K vyhláseným plážam patrí čistá a krásna Sol Polynesia v Katoro, Kaňová a Laguna Stella Maris.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám