Fiskardo

Umiestnenie: Grécko Kefalónia Fiskardo
typ: Mesto

Náš názor

Fiskardo, zmes luxusu, romantiky a histórie

Roztomilé mestečko Fiskardo patrí k najkrajším miestam Kefalónia . Podieľa sa na tom malebný prístav, rušná promenáda, nádherná príroda a romantické pláže v okolí. A predovšetkým fakt, že ničivé zemetrasenie v roku 1953 ho prakticky nepoškodilo.

Fiskardo si preto uchováva svoj tradičný vzhľad, ešte umocnený unikátnymi starovekými nálezy. Turistov láka hlavne prístaviska pri severnom cípe polostrova Erriso, v ktorom sa pyšne pohupujú luxusné jachty. Túlať okolo neho sa môžete po príjemnej promenáde, lemované mnohými obchodíkmi, tavernami a kaviarňami. Navštíviť možno tiež námorné múzeum.

Prejdite sa Fiskardo

Do Fiskardo sa jazdí nielen za zachovalými domy v benátskom štýle a čarovnou atmosférou (ktorú si obľúbil napríklad aj grécky básnik a spisovateľ Nikos Kavvadias), ale aj kvôli pôvabné, lesnatej krajine okolo. K dispozícii je síce menšia kamienková pláž priamo v meste, oplatí sa však vyraziť do početných skalnatých zátok s plážami ako Foki, Emblisi alebo Kililia. Užijete si v nich pokoj a perfektné kúpanie.

Fiskardo nájdete na severe Kefalónia, asi 24 kilometrov od Sami a 32 kilometrov od hlavného mesta Argostoli . Uvidíte z neho ostrov Ithaka a za dobrých poveternostných podmienok dokonca aj obľúbenou Lefkada .

  • Neváhajte teda a navštívte Fiskardo na Kefalónii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám