Lisabon

Umiestnenie: Portugalsko Algarve Lisabon
typ: Mesto

Náš názor

Lisabon, jedinečná portugalská metropoly

Hlavné portugalskej mesto Lisabon (súčasť svetového kultúrneho dedičstva UNESCO) je mozaikou krásnych, starobylých pamiatok a radu symbolov vzťahujúcich sa k zámorským objavom. V ich tieni sa do tunajších vŕškov SAPO súpravy historických električiek ako vystrihnutých zo starých časopisov.

Lisabon (Lisboa, 550 tisíc obyvateľov), od Algarve vzdialený približne 280 kilometrov, leží na pravom brehu ústia rieky Tejo do Atlantického oceánu. S náprotivnej stranou ho spájajú mosty Ponte 25 de Abril (dĺžka 2 278 metrov) a Ponte Vasco da Gama (dĺžka 17 345 metrov).

Procházka čarokrásnym Lisabonom

Čo v Lisabone (známom ako Olissipo už v dobách Rímskej ríše) stojí za videnie? Rozhodne navštívte úžasnú katedrálu Sé, hrad svätého Juraja, baziliku Estrela alebo šľachtický Diamantový dom. Na predmestí Belém sa nachádza hrob moreplavca Vasca de Gama, kláštor rádu sv. Jeronýma a slávna Belémska veža.

Pokiaľ nie je vaším koníčkom histórie , môžete sa venovať potulkám po promenáde Rua Augusta, nakupovanie či návšteve lisabonských reštaurácií a kaviarní. Zaujímavý je aj neogotický výťah Elevador do Carmo (Santa Justa), zoologická záhrada, oceanárium či park Florestal de Monsanto.

  • Neváhajte teda a navštívte z Algarve metropole Lisabon.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám