1. Fischer.sk
  2. O CK FISCHER
  3. História spoločnosti

História CK FISCHER, a.s.

Sme priekopníkom modernej dovolenky v ČR a SR

Po celý čas našej existencie si stojíme za rovnakou filozofiou – poskytnúť vám jedinečné zážitky a oddych od každodenných starostí s najvyššou kvalitou služieb. Tento štýl a komfort cestovania priniesol Václav Fischer novo rodiacemu sa československému trhu už na počiatku 90. rokov. Od tej chvíle je pre vás CK FISCHER spoľahlivým partnerom na cestách, či už si zvolíte dovolenku na stredomorských plážach alebo zájazd do exotiky.

Najdôležitejšie momenty nášho pôsobenia

Cestovná kancelária FISCHER, a.s. bola založená v roku 1999. O štyri roky neskôr sa jej väčšinovým vlastníkom stala spoločnosť K & K Capital Group (KKCG). Od roku 2004 je výkonným riaditeľom cestovnej kancelárie Jiří Jelínek. V roku 2007 sa investičná skupina KKCG stala stopercentným vlastníkom CK FISCHER.

Na Slovensku je CK Fischer už od svojho počiatku synonymom leteckej dovolenky v stredomorí a exotickej dovolenky s ponukou len tých najkvalitnejších služieb.

Vznik FISCHER GROUP, najväčšej cestovnej skupiny v ČR

FISCHER Group logo

Sme hrdou súčasťou najväčšej a najúspešnejšej cestovnej skupiny v Českej republike.

Počiatky FISCHER GROUP siahajú do roku 2011, kedy došlo k spojeniu Cestovnej kancelárie FISCHER a cestovnej kancelárie NEV-DAMA, špecialistu na zimné lyžiarske zájazdy. V roku 2012 sa súčasťou tejto skupiny stala tiež cestovná agentúra eTRAVEL a špecialista na luxusné cestovanie PRIVILEQ.

1.1. 2014 došlo k fúzii uvedených spoločností do Cestovnej kancelárie FISCHER a.s., ktorá sa na trhu cestovného ruchu prezentuje obchodnými značkami FISCHER, NEV-DAMA, PRIVILEQ a eTRAVEL.

FISCHER logo
NEV-DAMA logo
eTravel logo
Privileq logo

Po novom lietame pod krídlami skupiny REWE

V máji 2020 sa CK FISCHER stal členom nemeckej skupiny REWE a jej divízie cestovného ruchu DER Touristik. Teraz pod jednou strechou spoločne fungujú značky FISCHER, NEV-DAMA, eTRAVEL, PRIVILEQ, EXIM tours a KARTAGO tours. V tejto silnej zostave sme skutočne spoľahlivým partnerom na vašich cestách.

Der Touristik
Exim tours logo
Kartago tours logo