Amber

Umiestnenie: India Poznávacie zájazdy - India Amber
Typ: Pamiatka UNESCO

Amber, efektné prehliadka indickej veľkoleposti

Jantárová pevnosť čiže Amber Fort je jednou z Najmonumentálnejšou a najkrajších pevnosťou v Indii a veľkým turistickým lákadlom. Nadchne vás tu nielen okázalá prepracovanosť stredovekej ázijskej architektúry a úchvatná poloha pevnosti na úpätí hôr, ale aj možnosť dôjsť k jej bránam vskutku exotickým dopravným prostriedkom - na sloním chrbta.

Pevnosť Amber objavíte necelých pätnásť kilometrov východne od nemenej okúzľujúceho "ružového mesta" Jaipur, ktoré je perlou zväzového štátu Radžastan a vymedzuje západnú časť "zlatého trojuholníka". Čo do návštevnosti je táto oblasť medzi Dillí, agro a Džajpur najpopulárnejšie v Indii.

Na prechádzke paláci ako z rozprávky

Pevnosť z bieleho mramoru a červeného pieskovca bola vybudovaná kráľom Akbar Veľkým z Mughalskej dynastie koncom 16. storočia. Dodnes sa jedná o skvostne zachovalý monument, v ktorého vnútri nájdete množstvo dych berúcich palácov, chrámov a iných honosných stavieb uprostred labyrintu romantických krivoľakých uličiek.

K najkrajším patria slonovinový palác Sukh Niwaas, ďalej Diwaan-e-Aam s nádhernými sklenenými mozaikami, Sheesh Mahal sa známym zrkadlovým sálou či pompézne maharadžov palác Ganesh Pol. Úžasné sú tiež výstavné záhrady Kesar Kyaari na priľahlom umelom jazere a ohromí vás tu napríklad aj gigantický chrám bohyne Kálí. Amber Fort bola v roku 2013 zapísaná na zoznam Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

  • Neváhajte teda a navštívte Amber v Indii .

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Poznávacie zájazdy - India