Športom k zdraviu a v ústrety zábave!

Grecko-7-Zakynthos-Uzite-si-plavanie-a-kupanie-pri-Modrych-jaskyniach-na-Zakynthose.jpg

Športy alebo rozhýbte telo

Potápanie

Zakynthos patrí k najlepším potápačským lokalitám v Európe a zároveň k najzaujímavejším potápačským miestam na svete. Pod morskou hladinou uvidíte mohutné skalné útvary, rozsiahle jaskyne, skalné klenby a množstvo rozličných živočíšnych i rastlinných druhov.

Jachting

Pobrežné vody Zakynthosu s nádhernou prírodou a pomerne pokojným morom sú u jachtárov veľmi obľúbené.

Plávanie

Voda okolo ostrova je priezračne čistá a more je väčšinou bezpečné. Pre malé deti sú vhodné mierne sa zvažujúce piesočnaté pláže s plytkou vodou v južnej a východnej časti Zakynthosu ako Kalamáki, Pórto Koúkla alebo Tsivilí

Z ďalších aktivít sú obľúbené pešia turistika, jazda na koni a cykloturistika.

Suveníry zo Zakynthosu

Sortimentu darčekov výrazne dominujú korytnačky, nájdete ich skutočne na všetkom. Miestne obchodíky ponúkajú najrôznejšie suveníry ako: 

  • Z dreva vyrezávané sošky v africkom štýle
  • Sošky Budhu všetkých veľkostí
  • Perové indiánske amulety
  • Keramiku 
  • „Vtipne“ potlačené tričká
  • Bambusové píšťalky a klopadlá
  • Kožené remienky a ozdobné šnúrky

Olivový olej

Je naozaj vynikajúci a miestni ľudia zrejme príliš nepreháňajú, keď tvrdia, že je najlepší z celého Grécka. Dá sa kúpiť v akomkoľvek supermarkete, ale i podstatne lacnejšie od súkromníkov. 

Med

Miestny med je veľmi kvalitný. Predáva sa i špeciálny tymianový druh, ktorý je dosť aromatický. Ako pekný darček v peknom pohári je možné kúpiť i vlašské orechy naložené v mede. 

Mantolato

Vynikajúca miestna špecialita, mäkká, medovo sladká a voňajúca po pražených mandliach. Na prvý pohľad vyzerá ako turecký med, má ale inú technológiu výroby a inú konzistenciu. Vyrába sa z našľahanej vaječnej hmoty s medom, do ktorej sa primiešavajú pražené mandle. Lisuje sa do hranatých foriem a krája na plátky.

Mantoles

Ide o pražené mandle obalené v cukrovo-medovej poleve. Vzhľadovo pripomínajú arašidy v cukre, chuťovo ide však o úplne inú delikatesu.

Zakynthoská cibuľa

Cibuľa obrovských rozmerov a sladkej chuti. Je trošku drahšia ako obyčajná, ale k syru Feta alebo do šalátov je neprekonateľná.

Nakupovanie v obchodoch

V turistických strediskách bývajú obchody otvorené denne väčšinou od 09:00 do 22:00 hod, v hlavnom meste je spravidla do 13:00 do 17:00 hod. zatvorené. 

Zábava a nočný život na Zakytnthose 

Najrušnejšie centrum nočného života je Laganas. Večer sa ale môžete zabaviť v podstate vo všetkých turistických strediskách. Miestni obyvatelia obľubujú kluby pozdĺž cesty do Argassi, neďaleko hlavného mesta.

Sviatky

K najväčším sviatkom miestnych obyvateľov patrí výročie smrti svätého Dionýza 17. decembra a návrat jeho pozostatkov na Zakynthos 24. decembra. V týchto dňoch sa konajú slávnostné bohoslužby, púť a hlavným mestom prechádza procesia s pozostatkami svätca.

Na prehľad celogréckych štátnych a náboženských sviatkov sa môžete pozrieť tu.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám