Akrotiri

Umiestnenie: Grécko Santorini Akrotiri
Typ: Mesto

Akrotiri, veľkolepé pozostatky minojskej civilizácie

Mimoriadne významné centrum a archeologické náleziská minojskej kultúry, ale aj malebné prímorské letovisko s jedinečnou stredomorskou atmosférou, to je Akrotiri. Uspokojí milovníkov starodávnych pamiatok i tých, ktorí túžia po pokojnej rekreácii na pláži a kúpaní v blankytnom mori.

Akrotiri leží na južnom cípe gréckeho ostrova Santorini na pobreží Krétskeho mora. Na dohľad od neho sa severným smerom rozprestierajú ostrovy Palea Kameni a Nea Kameni, do nádhernej metropoly Firy to odtiaľ budete mať približne 10 kilometrov.

Nevynechajte zachovalý monument gréckych dejín

Dôkazy osídlenia Akrotiri siahajú až do 5. tisícročia pred naším letopočtom. V druhom tisícročí, v období najväčšieho rozmachu minojskej kultúry, bolo však doslova pochované mohutným zemetrasením a archeológmi znovu objavené až v roku 1867.

Pri návšteve Akrotiri zbadáte predovšetkým pamiatky z doby bronzovej v podobe odkrytých a čiastočne rekonštruovaných stavieb prastarých architektov. Bolo tu nájdených aj množstvo fantasticky zachovalých fresiek, ktoré sú dnes súčasťou expozícií Múzea prehistórie v hlavnom meste.

  • Neváhajte teda a navštívte Akrotiri na ostrove Santorini.

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Santorini