Peloponéz

Oblasti v destinácii - Peloponéz

Mapa

Podrobné informácie

  • 30 °C júl / august *
  • 26 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Peloponés, magická krajina antických pamiatok

Čo spája dejisko prvých olympijských hier v Olympii, starodávne Mykény, antickú Spartu či zaniknuté mesto Mystras? Všetky tieto zaujímavé miesta, z veľkej časti zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO, sa nachádzajú na Peloponézskom polostrove.

Či už Peloponés považujeme za polostrov, alebo nie (kvôli Korintskému kanálu, ktorý ho oddeľuje od zbytku gréckej pevniny), v každom prípade ponúka turistom mnoho ďalších lákadiel. Skrýva historické pamiatky vrátane amfiteátra v Epidaurose a Apolónovho chrámu v Bassai, starodávne mestá na čele s Patrasom a Pyrgosom, ale i nečakané technické stavby ako úzkokoľajka do Kalavryty.

Prečo vyskúšať pobyt na Peloponézskom polostrove

To všetko umocňuje nádherná príroda. Počas zájazdu na Peloponéz sa môžete vydať do hôr, v ktorých sa dokonca lyžuje (Chelmos), do dún v rezervácii Strofilia, do tajomných jaskýň (Spilio ton Limnon) a najmä na úchvatné pláže. Piesočnaté kráľovstvo pri letovisku Tolo, na ostrovčeku Elafonisos či v karibskom štýle strihnutú Voidolikii jednoducho musíte zažiť.

Pritom stačí tak málo - pozrite sa do katalógu rekreačných stredísk na Peloponézi. Ponúka to najlepšie z brehu Iónskeho mora a vďaka pestrej ponuke ubytovacích zariadení i rozumným cenám si z neho určite vyberiete.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Peloponéz