Argostoli

Umiestnenie: Grécko Kefalónia Argostoli
typ: Mesto

Náš názor

Argostoli, metropola s dušou romantika

Hlavné mesto Kefalónia a jeho kultúrne i spoločenské centrum Argostoli rozhodne stojí za návštevu. Prejdite sa romantickými uličkami okolo námestia Valiano plnými historických budov a nájdite si čas na nákupy a posedenie pri západe slnka v niektorej z tamojších taverien.

Argostoli (10 tisíc obyvateľov) sa nachádza na západnej polovici Kefalónia, na menšom polostrove, zasahujúcim do Argostolského zálivu. Počas štvrť hodiny sa do mesta dostanete z medzinárodného letiska Anna Pollatou. Z miestneho prístavu sa dopravíte do blízkeho letoviska Lixouri aj na ostrov Zakynthos .

Most, maják a korytnačky

Pokiaľ si budete chcieť oddýchnuť od jasnej oblohy a žeravého stredomorského slnka , urobte si v Argostoli výlet k mostu Drapanos (Drapanu). V 19. storočí ho vybudovali Briti a na vtedajšiu dobu bola stavba takmer kilometer dlhej konštrukcia z dreva úplne unikátne. Dnes už je most z kameňa a okrem toho, že poskytuje úžasné výhľady na mesto, tú možno vidieť aj vzácne korytnačky karety (Caretta caretta).

Zbadáte je aj v prístave, vhodný čas na pozorovanie je medzi 8 a 11 hodinou dopoludnia.

K ďalším argostolským pamiatkam patrí maják sv. Teodora, jedna z najfotografovanejších budov na ostrove. Je z neho krásny výhľad na more a okolitú krajinu .

  • Neváhajte teda a navštívte Argostoli na Kefalónii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám