Lošinj

Umiestnenie: Chorvátsko Kvarner Lošinj
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Objavte krásy ostrova Lošinj

Kedysi býval Lošinj najväčším ostrovom celého Jadranu. Aj napriek tomu, že sa v staroveku jeho plocha oddelením susedného Cresu po vykopaní Osorského prieplavu značne stenčila, stal sa v priebehu minulého storočia jednou z najkrajších rekreačných oblastí celého Kvarneri .

Až do geografického osamostatnenia sa Lošinj (dnes má rozlohu 74 kilometrov štvorcových a približne 8 tisíc stálych obyvateľov) nazýval Apsyrtides. Do jeho pôdy sa však počas histórie kopalo ešte raz: v najužšej časti pri prístave Mali Lošinj vznikol prieplav Privlaka, menším lodiam a jachtám výrazne skracujúce plavbu napríklad z mesta Veľký Lošinj k akvaparku Čikat .

Prečo sa vydať na Lošinj

Mimoriadne členitý ostrov Lošinj (široký maximálne 4 km, avšak dlhý 33 km!) Obklopuje celý rad menších ostrovčekov, ideálnych cieľov odpočinkových plavieb. Západne vykukujú z Jadranského mora ostrovy Vele a Male Srakane, Unije a Susak, na juhu Ilovik, Vele a Male Orjule, Trasorka, Sv. Petar a Kozjak.

K významným turistickým cieľom na Lošinj patrí najvyššia hora Televrin (588 m nm) s niekoľkými jaskyňami okolo as peknými výhľadmi na Istrii , Rab , Pag i chorvátsku pevninu. Letovisko Mali Lošinj sa pýši múzeom, v ktorom je vystavená socha antického atléta Apoxyomena, nájdená neďaleko v mori. Tunajšie vody sú tiež od roku 2006 chránenou oblasťou so zameraním na ochranu delfínov skákavých .

  • Neváhajte teda a navštívte Lošinj v oblasti Kvarneru.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám