Motovun

Umiestnenie: Chorvátsko Istria Motovun
typ: Mesto

Náš názor

Motovun, vôňa starých časov a hustých lesov

Mestečko Motovun sa radí k najmalebnejším miestam istrijského vnútrozemia. Je pretkané niekoľkými úzkymi, romantickými uličkami s radom kamenných budov, vytvárajúcich kúzlenia stredovekú atmosféru. Starobylé centrum prispieva k čulému turistickému ruchu aj k popularite filmového festivalu, ktorý sa tu každý rok koná.

Malebný Motovun (okolo tisícky obyvateľov) sa nachádza na neprehliadnuteľnom pahorku s výškou 260 m nad riečkou Mirnou uprostred severnej časti Istrijského polostrova. Ďaleko sem nie je z populárnych letovísk západného pobrežia ako Umag , Novigrad či Vrsar , ani zo starobylých miest Poreč a Rovinj .

Opevnená krása v srdci Istrie

História chorvátskeho Motovune siaha až do čias starovekého Ríma, z ktorých sa zachovali cenné antické hrobky. V 13. storočí obec opevnili Benátčania a v nasledujúcich storočiach vzniklo kvarteto mohutných mestských brán. K návšteve mestečka láka tiež Mestský palác a neskoro renesančný kostol sv. Štefana s hodnotnými freskami.

Okolo blízkeho údolia rieky Mirna šumí chránený Samozrejmosťou Motovun les plný storočných dubov a turistických chodníkov. Preslávil hojným výskytom čiernych hľuzoviek. Prechádzky (prípadne prechádzky na bicykli) okolitou krásnou prírodou potešia nielen dušu romantika a skutočne stojí za to.

  • Neváhajte teda a navštívte Motovun na Istrii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám