Lokrum

Umiestnenie: Chorvátsko Dubrovník a okolie Lokrum
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Lokrum, ostrov milovníkov flóry a pamiatok

Príležitostí na kúpanie ponúka síce ostrov Lokrum poskromne, napriek tomu patrí k najväčším turistickým tahákům južnej Dalmácie . Zásluhu na tom má predovšetkým jeho výborne zakonzervovaná príroda a početné historické pamiatky. Aj keď zaberá plochu iba 694 metrov štvorcových, vydržíte na ňom pokojne celý deň.

Chorvátsky ostrov Lokrum leží na dohľad historického centra Dubrovníka , s ktorým je prepojený lodné dopravou . Jeho pretiahnutý tvar v takmer severojužnom smere na dĺžku meria 1,5 a na šírku maximálne 0,5 km. Severné pobrežie je prístupnejšie ako južná, charakterizované prudkými skaliskami.

Tam, kde Jadranské a Mŕtve more raz sú

Na najvyššom bode ostrova Lokrum (90 m nm) stojí kruhová pevnosť Fort Royal s nádherným výhľadom na Dubrovník, more i okolité kopce. Vybudovali ju Francúzi za napoleonských vojen a neskôr upravili Rakúšania.

Letný novogotický palác vojvodu Ferdinanda Maximiliána Habsburského, vybudovaný v časti pôvodného benediktínskeho kláštora z roku 1023, dnes slúži ako prírodovedné múzeum. V susednej nádhernej botanickej záhrade môžete obdivovať množstvo subtropickej vegetácie vrátane eukalyptového hája.

Špecialitu Lokrumu predstavuje romantické jazierko Mŕtve more so slanou vodou. Má hĺbku niekoľko metrov a podzemné kanál ho spája s neďalekým Jadranom.

  • Neváhajte teda a navštívte Lokrum v Dalmácii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám