×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

V Burgase a na Slnečnom pobreží si užijete veľa zábavy

Burgas a jeho blízke okolie je ako správna turistická oblasť veľmi dobre vybavený množstvom zábavných podnikov a ďalších miest, kde si svoju dovolenku vychutnáte do poslednej kvapky. Inšpirujte sa, čo všetko nielen na Slnečnom pobreží môžete robiť.

Šport a pohyb

Bulharsko-Burgas-V-hotelovych-arealech-v-Burgasu-casto-narazite-na-tenisove-kurty.jpg

Bulharsko a čiernomorské pobrežie obzvlášť sa môže pýšiť bohatou kúpeľnou tradíciou. Vďaka rozmanitosti, jedinečnosti a hojnosti hydrotermálnych a bioklimatických podmienok sú tu ideálne možnosti pre bahennú liečbu, liečbu morom a ďalšie zdravotnícke a liečebné techniky. Bulharsko si drží európske prvenstvo v klimatoterapii. Tunajšie minerálne vody sú známe pre svoje rozmanité chemické zloženie, mineralizáciu, rozpustené minerálne soli, liečivé plyny a biologicky aktívne mikrokomponenty. Bahenné zdroje pozdĺž pobrežia Čierneho mora, liečivá rašelina a íly pomáhajú v liečbe rôznych chorôb.

Športovanie, pohyb a všetko pre zdravie

Vďaka vybaveniu, vybudovanému najmä v posledných rokoch, umožňuje región Burgasu rozmanité športové aktivity. Okrem vodných športov, plávania, šnorchlovania, rybolovu, jachtingu a surfovania je k dispozícii celá škála rôznych športovísk. Môžete si zahrať tenis, jazdiť na bicykli alebo kolieskových korčuliach, zaplávať si v bazéne, venovať sa turistike a pobaviť sa v akvaparkoch. K najlepším patrí Aquapark Action na Slnečnom pobreží a Aqua Paradise v Nesebaru.

Nakupovanie a mínanie

Potraviny aj darčeky môžete v okolí Burgasu zakúpiť v mnohých obchodoch. Obvyklé otváracie doby sú od pondelka do nedele medzi 7 a 24 hodinou. Na trhu sa bežne o cene zjednáva.

Najlepšie Burgaské suveníry

Obľúbeným suvenírom z Burgasu sú výšivky, často predávané priamo na ulici. Z keramiky je veľmi žiadané ručne maľovaný riad, ďalej taniere, soľničky či poháre na víno. Turisti milujú ručne vyrábané strieborné šperky.

Pokiaľ si z Burgasu chcete priviezť domov nejaké suroviny, kúpte chutný syr Kaškaval alebo Sirenie, hovädziu sušenú šunku pršut, salámu Sudžuk alebo korenie Šarena sol. Z nápojov je ako darček vhodné vynikajúce biele a červené víno, brandy a anízová pálenka mastika.

Reštaurácie v Burgase

Ochutnajte z výbornej bulharskej gastronómie, najlepšie priamo v niektorej z miestnych reštaurácií. A pri platení nezabudnite nechať obsluhe prepitné, väčšinou sa dáva do desiatich percent z účtovanej čiastky.

Zábava a nočný život

V Burgase vás čaká dostatočne pestrý výber všemožných klubov, diskoték, karaoke barov, krčiem, kaviarní a ďalších zábavných podnikov. Pozrite sa tiež, kedy sa v Bulharsku oslavujú národné sviatky.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám