1. Fischer.sk
  2. Bahamy
  3. Bahamy
  4. Praktické informácie

Praktické informácie o Bahamách

Na-Bahamach-je-krasne,-plaze-jsou-uzasne.jpg

Prečítajte si rady ohľadne pitnej vody, elektrického prúdu, bezpečnostnej situácie a sile slnečných lúčov na Bahamách. Počas dovolenky sa určite budú hodiť.

Elektrický prúd

Elektrická sieť na Bahamách je koncipovaná podľa americkej normy. Preto v nej prúdi napätie 110 V a zásuvkový systém využíva ploché kolíky typu A. Pre privezené prístroje, umožňujúce prepínanie medzi 110 a 220 V, budete potrebovať zásuvkový adaptér, pre výhradne 220 V prístroje tiež menič.

Meniče aj s adaptérmi je možné zakúpiť už na Slovensku, ale aj na mieste. Recepcie medzinárodných hotelov ich prípadne rady zapožičajú.

Voda

Pozor! Voda nie je na Bahamách pitná, jej konzumácia môže vyvolať črevné ťažkosti! Pite teda výhradne balenú vodu, ktorá je k dostaniu vo všetkých obchodoch a hoteloch.

Bezpečnosť a kriminalita

Turistické centrá a okolie hotelov sú bezpečné a turistom žiadne nebezpečenstvo nehrozí. To isté platí aj pre väčšinu Bahám vrátane menších ostrovov. Nutné je iba predchádzať vreckovým krádežiam a strážiť si batožinu, hotovosť a doklady.

V mestách Nassau a Freeport kvôli koncentrácii značeného množstva chudobných utečencov z Haiti dochádza aj k ozbrojeným lúpežným prepadnutiam. Neodporúča sa chodiť osamote mimo tamojšie hotely.

Opaľovanie

Nad bahamskými ostrovmi žiari krásne, avšak nevyspytateľné tropické slnko. Každý Európan by sa mal riadiť zásadami zdravého opaľovania, používať krémy s vyšším ochranným faktorom, nepohybovať sa pod priamymi lúčmi v poludňajších hodinách a nosiť pokrývku hlavy.