Aktivity a zábava v bahamskom štýle

Potapeni-je-na-Bahamach-velice-popularni.jpg

Na Bahamách si rozhodne užijete vynikajúcu oddychovú dovolenku plnú zábavy. K najväčším lákadlám tu patrí potápanie, nádherné prírodné parky a obchody plné exotického tovaru.

Šport a pohyb

Hlavným športovým vyžitím na Bahamách je potápanie a šnorchlovanie. Úžasné tyrkysové more okolo všadeprítomných koralových ostrovov predvádza čarovné podmorské scenérie, ktoré neuvidíte takmer nikde na svete. Existujú tu aj špecializované potápačské zóny, ako napríklad národný park Exuma Cays Land & Sea Park pri ostrovčeku Hawskbill Cay, kde je možné vidieť chránenú podmorskú faunu a flóru.

Okrem štandardných plážových športov alebo jazdy na koňoch sú ostrovy predovšetkým rajom golfu a oplývajú množstvom unikátnych ihrísk. Rekreantov v okolí hotelov lákajú aj tenisové kurty, možno si vyskúšať surfovanie alebo zahrať volejbal.

Nakupovanie a míňanie

Štýlové a luxusné nákupné strediská nájdete predovšetkým v Nassau, Freeporte a Lucaya. Zoženiete tu všetko od značkového oblečenia až po smaragdy. Na každom väčšom ostrove objavíte aj množstvo trhovísk a obchodíkov so suvenírmi. Medzi najtypickejšie patria čiapky, tašky a iné doplnky vyrábané z palmových vlákien alebo sisalu, rôzne drevorezby, karibský rum, zmesi korenia či ozdoby z ružových perál.

Zábava a nočný život

Mimo morských radovánok oplývajú Bahamy celým radom unikátnych národných parkov ponúkajúcich turistom nezabudnuteľné zážitky. Harrold and Wilson Ponds National Park v New Providence predstavuje vyše sto druhov vodného vtáctva v prirodzenom prostredí, Crab Replenishment Reserve v The Bahamas zase chovnú krabiu populáciu.

Jedinečné prírodné parky

K mimoriadnym zážitkom sa radí návšteva Blue Holes National Parku plného úžasných jaskynných systémov a nádherných morských ok uprostred borovicových lesov. Paradise Island ponúka obrí akvapark s množstvom adrenalínových šmykľaviek.

Bahamske-atoly-a-ostruvky-jsou-ke-snorchlovani-jako-stvorene.jpg V prímorských rezortoch funguje takmer všade množstvo barov, klubov a diskoték, veľmi populárne sú beach party s hudbou a miešanými nápojmi.

Bahamské štátne sviatky

  • 1. január – Nový rok
  • Marec, Apríl – Veľká noc
  • Máj, jún - Whit Monday
  • Prvý piatok v júni – Sviatok práce
  • 10. júla - Deň nezávislosti
  • Prvý pondelok v auguste - Emancipation Day
  • 12. októbra - Discovery Day
  • 25. a 26. december – Vianoce

  • Späť na prehľad informácií o Bahamách a ponuku zájazdov.