Aktivity v Spojených arabských emirátoch

Športy 

Na púšti

V rámci organizovaného výletu môžete vyskúšať adrenalínovú jazdu v terénnych džípoch, zviesť sa na ťave a zatancovať si arabské tance. Ťavie dostihy sa organizujú nepravidelne, väčšinou v Al Marmoon Racetrack Dubai o 7.30 a o 14.00 hod.

Tenis

Veľa hotelov má veľmi kvalitné tenisové kurty. Vybavenie hotel poskytuje za poplatok.

Golf

V Spojených arabských emirátoch je celý rad majstrovských golfových ihrísk pre začiatočníkov i skúsených hráčov.

Vodné športy 

Väčšina hotelov v letoviskách ponúka hosťom Hobie katamarány, dosky na windsurfing aj kajaky. Centrom pre vodné športy v Dubaji je Dubai International Marine Club v Mina seyahat. Emiráty ponúkajú návštevníkom aj možnosti šnorchlovania a potápania.

Lyžovanie

Prvý krytý lyžiarsky areál na Strednom východe Ski Dubai nájdete v nákupnom centre Mall of the Emirates. Má päť až 400 metrov dlhých zjazdoviek na "ozajstnom" snehu. Zalyžujte si na prvej krytej čiernej zjazdovke na svete alebo navštívte snehový park so sánkarskou dráhou a galériou na guľovačku.

Jazda na štvorkolkách

V centre malých aktivít, asi 50 km po dialnici číslo 44 do Hatty, si zajazdíte na štvorkolkách v púštnych dunách.

Zábavné parky v Spojených arabských emirátoch

Kto si chce užiť poriadnu porciu skutočne nevšednej zábavy, musí navštíviť niektorý z mnohých zábavných parkov, ktoré sa budujú predovšetkým v Dubaji. IMG Worlds of Adventure, najväčší krytý zábavný park na svete, láka hlavne na stretnutie so superhrdinami komiksovej ríše Marvel. Avšak aj ďalšie 4 tematické zóny Lost Valley, Cartoon Network, Novo Cinemas a IMG Boulevard majú atrakcií na niekoľko dní.

Mimoriadny koncept niekoľkých tematických parkov na jednom mieste ponúka Dubai Parks & Resorts, najrozsiahlejší zábavný areál Blízkeho východu. Vstupnú bránu do neho tvorí Riverland Dubai, na ktorý nadväzujú komplexy nielen pre milovníkov filmov Motiongate Dubai a Bollywood Parks Dubai. Na popularite slávnej stavebnice stavia Legoland Park a vodný svet Legoland Water Park, lunapark Six Flags Dubai sa zatiaľ stavia.

Vodné parky arabských emirátov 

Aquaventures

Vodný zábavný park v hoteli Atlantis the Palm v Dubaji.

Wild Wadi

Vodný zábavný park pri hoteli Burj Al Arab v Dubaji.

Ice Land

Vodný zábavný park v Ras Al Khaimah.

Nakupovanie suvenírov v emirátoch

Pozrite sa do oblasti Deira. Nájdete tu všetko – figúrky tiav, arabské kanvice na kávu, vodné fajky alebo ománske dýky v púzdre. Určite sa oplatí o cene zjednávať.

Nakupovanie v obchodoch

Široký výber tovaru budete mať v obchodných centrách. Otvorené býva od nedele do štvrtka od 10.00 do 22.00 hodiny, v piatok a v sobotu od 10.00 do 24.00 hod. Ak máte radi zlato, určite sa porozhliadnite po zlatníctvach. Všetky obchody sú kontrolované štátom a predávajú skutočne kvalitné zlato.

Zjednávanie o cene je bežné na tržniciach, v supermarketoch a obchodoch s elektronikou, v butikoch a obchodných centrách sú ceny pevné.

Nakupovanie na tržniciach

Najznámejším a najnavštevovanejším trhom v Dubaji je Zlatý trh v Deir – Gold Souk. Kúsok odtiaľ je trh s korením Spice Souk, kde nájdete aj ománske kadidlo a šafran. Na protiľahlej strane Dubajského zálivu nájdete trh s látkami – Textil Souk.

Na väčšine trhovísk sa predáva od soboty do štvrtka od 9.30 do 13.00 a od 16.00 do 22.00 hodiny, v piatok
od 16.00 do 22.00 hod. O cene sa s obchodníkom vždy dohadujte. Čerstvé ryby a rôzne morské plody uvidíte a trebárs aj nakúpite na tradičnom rybom trhu v Dubaji v oblasti Deira denne od 4.30 do 12.00 hod.

Zábava a nočný život 

V dubajských baroch a kluboch sa budete baviť až do rána. Obzvlášť v dobe miestneho víkendu. Do určitých barov, klubov a reštaurácií je potrebná rezervácia a spoločenské oblečenie. Určite si nenechajte ujsť návštevu baru so živou hudbou Atmosphere na 123. poschodí najvyššej budovy sveta Burj Khalifa, luxusný club Armani alebo si užite kulinársky zážitok v hoteli Burj Al Arab. Na vodnú fajku Shisha si zájdite do QD's reštaurácie pri dubajskom zálive.