1. Fischer.sk
  2. Antigua a Barbuda
  3. Praktické informácie

Praktické informácie z ostrovov Antigua a Barbuda

Uzite-si-pohodu-na-Barbude-a-Antigue.jpg

Zoznámte sa s ostrovmi Antigua a Barbuda. Ležia na pomedzí Karibiku a Atlantiku a vyznačujú sa rôznymi špecifikami. Prečítajte si v našom stručnom manuáli o tých najdôležitejších a užite si dovolenku v pokoji a pohode.

Elektrický prúd

V elektrickej sieti je väčšinou napätie 110 alebo 220 V. Zásuvky sú ale amerického typu a je potrebný adaptér. V niektorých oblastiach môžete naraziť na sieť iba so 110 V, kde budete pre 220 V prístroje potrebovať aj menič. Preto si vopred overte stav siete v lokalite, do ktorej mierite.

Voda

Pozor! Voda z vodovodu nie je vhodná na konzumáciu, pite výhradne balenú vodu. Dostanete ju kúpiť vo všetkých obchodoch s potravinami a cena sa pohybuje okolo jedného dolára za 1,5 l.

Bezpečnosť a kriminalita

Antigua a priľahlé ostrovy sú relatívne pokojné a pre zahraničných hostí bezpečné. Dávajte si pozor na drobnú pouličnú kriminalitu a strážte si svoju batožinu, hotovosť a doklady, najmä na plážach a v rušných turistických centrách.

Opaľovanie

Dodržiavajte zásady zdravého opaľovania, Antigua a Barbuda je krajina tropického slnka s veľmi silným žiarením nie iba okolo obedňajších hodín. Používajte krémy s vyšším faktorom, zdržte sa pobytu na priamom slnku v čase okolo obeda a noste pokrývku hlavy.

  • Späť na prehľad informácií o ostrovoch Antigua a Barbuda a ponuku zájazdov.