Doprava a preprava na Egejskej riviére

Medzinárodné letisko Milas-Bodrum sa nachádza medzi týmito dvoma mestami pri obci Ekinambari. Nový, moderný terminál bol dokončený v roku 2000.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Plachetnice-jiz-dnes-nepatri-k-typickym-dopravnim-prostredkum-Stredomori,-paradni-vylet-si-vsak-na-ni-urcite-uzijete.jpg

Dopravné možnosti na Egejskej riviére zodpovedajú situácii v celom Turecku. Na kratšiu vzdialenosť sa hodí jazdiť taxíkom, prípadne minibusom nazývaným dolmuš. Najobľúbenejším hromadným dopravným prostriedkom na väčšie vzdialenosti je autobus.

Železničná a diaľničná sieť okolo Bodrumu

Západná časť Turecka pretína veľké množstvo diaľníc a rýchlostných ciest. Po jednej vetve sa dá prísť z Turgutreisu do Bodrumu a ďalej okolo letiska až do mesta Milas. Z neho pokračuje ďalšia trasa do Didimu a Kusadasi a k diaľnici O-31 spájajúcej vnútrozemský Aydin s najväčším mestom oblasti Izmirom.

Železničná sieť je oproti tomu veľmi riedka, najbližšia trať končí pri Söke, 130 kilometrov severne od Bodrumu.

Ideálnou variantou pre väčších cestovateľ je požičanie osobného vozidla v požičovni vozidiel. CK FISCHER vám pomôže a odporučí preverenú miestnu spoločnosť. Starostlivo si prečítajte zmluvu, najmä pri prenájme vozidla v neznámej požičovni. Pri šoférovaní striktne dodržiavajte miestne dopravné predpisy!

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám