Sousse

Umiestnenie: Tunisko Tunisko Sousse
typ: Mesto

Náš názor

Prístavné mesto leží na východnom pobreží zvanom Sahel a je tretím najväčším mestom v krajine. Založené bolo Feničanmi zrejme v 12. storočia pred nl l

Medina

Stredoveká arabská štvrť s úzkymi uličkami a typickou arabskou atmosférou je najznámejšou pamiatkou, ktorá zapísaná na zozname UNESCO. Je obohnaná stredovekými hradbami z 9. storočia. Vyskúšajte zjednávanie s neodbytnými obchodníkmi a vychutnajte si tu šálku mätového čaju s orieškami či arabskú kávu.

Ribat

Patrí k najvýznamnejším islamským stavbám v severnej Afrike. Pochádza z 8. storočia a bol obrannú vojenskú a zároveň náboženskou stavbou. Z vrcholu strážnej veže je nádherný výhľad na medinu, moderné centrum Sousse a prístav.

Veľká mešita

Bola postavená okolo r 850 podľa vzoru Veľkej mešity Sidi Okba v Kairouanu. prístupná len pre moslimov, neveriaci môžu vstúpiť len na nádvorí. Mešita nemá minaret, ten pravdepodobne nahrádzala veža Ribatu. Nezabudnite na decentné oblečenie (zahalené ramená, kolená).

Múzeum Dar Esid

Tradičné, štýlovo zariadený buržoáznej dom.

Múzeum El Kobba

Pochádza z 10. storočia a je unikátny vďaka svojej plisované kopulu. Drevené figuríny zachytávajú tradičné výjavy z bežného života (tkanie, výšivky, keramika a pod.)

Kasba s majákom

Stojí na najvyššom mieste v medine. V tejto pevnosti vysoké 30 m sa nachádza archeologické múzeum. Sú tu vystavené podlažná i nástenné rímske mozaiky, ktoré poukazujú na slávnu minulosť tohto mesta.

Katakomby

Majú dĺžku 5 km, je tu asi 15 tisíc hrobov, ktoré vykopali kresťania, aby v nich pochovávali svojich mŕtvych.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám