Monastir

Umiestnenie: Tunisko Tunisko Monastir
typ: Mesto

Náš názor

Rodisko prvého tuniského prezidenta Habiba Bourguiby je vzdialené 24 km od Sousse. Rímsky Caesar tu zriadil svoj prvý tábor, odkiaľ podnikal vojnová ťaženie v Afrike. V 6. storočia tu Byzantínci založili kláštor (monastery) - odtiaľ zrejme odvodený súčasný názov mesta.

Ribat

Kláštor z r 796, ktorý je najstaršou zachovanou stavbou islamského raného stredoveku Veľkého Maghrebu. Slúžil k obrane pobrežia v čase križiackych vojen a sídlili tu mnísi - bojovníci. Je tu zriadené Múzeum islamského umenia. Na nádvorí sa v júli a auguste konajú predstavenia v rámci tzv Monastirského festivalu. V tunajších fi lmových ateliéroch sa natáčali niektoré epizódy z fi lmov Ježiš z Nazaretu a Hľadanie stratenej archy. Zo strážnej veže je krásny výhľad na okolie.

Bourguibova mešita

So svojím 41 m vysokým osmistěnným minaretom je dominantou mesta. Modlitebňa pojme až tisíc osôb, ale vstup je povolený iba moslimom.

Mauzóleum Bourguibovy rodiny

Postavené v roku 1963. Nádherná štvorcová stavba s jednou pozlátenou kopulou a ďalšie dve budovy s dvoma zelenými kopulami sú miestom posledného odpočinku rodiny prvého tuniského prezidenta.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám